Rozhovory

„Linux nie je iba systém x86.“

Jeff Scheel, je šéfinžinier a softvérový architekt zodpovedný za technologický vývoj PowerLinuxu. V IBM má na starosti investície a smerovanie v oblasti riešení PowerLinux.

16.04.2014 / Redakcia Infoware / 316 čítaní
 
Grid computing vystriedala filozofia cloudu alebo Databáza „as a service“

Na podujatí Naštartuj sa Oracle 12-kou! sme oslovili riaditeľa slovenskej pobočky Oracle Maroša Herdu, aby sa s nami podelil o očakávania ohľadne novej databázy.

16.04.2014 / Redakcia Infoware / 88 čítaní
 
Je dôležité udržať neutralitu internetu

Počas svojej kariéry pôsobil okrem Slovenska aj v Českej republike, Nemecku, Kanade a USA. Od roku 2010 pracuje v spoločnosti InterWay, s. r. o., kde sa špecializuje na novodobý trend v oblasti informačných technológií - cloud computing.

16.04.2014 / Redakcia Infoware / 76 čítaní
 
BLOGY: Prichádza budúcnosť. Sme na ňu pripravení?
Asi každá predchádzajúca generácia ľudstva bola presvedčená, že to „jej" obdobie bolo z hľadiska vedecko-technického pokroku civilizácie to najzaujímavejšie, najprevratnejšie, najpokrokovejšie. Toto presvedčenie máme aj my, ktorí žijeme teraz.
09.04.2014 / Martin Drobny / 359 čítaní
 
Budúcnosť bezpečnostných hrozieb
Mikko Hypponen pracuje ako Chief Research Officer v spoločnosti F-Secure. Počítačovej bezpečnosti sa venuje už viac ako 20 rokov a počas svojej kariéry bojoval s najväčšími internetovými vírusmi vrátane vírusov Loveletter, Conficker a Stuxnet
05.02.2014 / Roman Kadlec / 262 čítaní
 
„IT je len prostriedok na zlepšenie ľudského života“

Elektrotechnickú fakultu SVŠT ukončil v roku 1984. Profesionálnu dráhu začal vo VÚŽV Nitra, odkiaľ po piatich rokoch prešiel do atómovej elektrárne v Mochovciach. Od roku 1995 pracuje v PosAme, kde zastával rôzne obchodné a produktové pozície.

05.02.2014 / Redakcia Infoware / 106 čítaní
 
Top správa Cloud Computing má stále veľkú perspektívu
V spoločnosti InterWay pracuje od roku 2003 a je zodpovedný za vedenie oddelenia IT riešení. Odborne je jeho hlavným zameraním riešene stratégií, koncepcií a architektúr komplexných systémov. V rámci týchto aktivít participuje na viacerých projektoch v rezorte obrany, zdravotníctva a vnútra.
09.12.2013 / Redakcia Infoware / 537 čítaní
 
Cloud computing nie je iba marketingová bublina
Ide o technológiu, ktorá reálne pomáha spoločnostiam šetriť, znižovať náklady, jednoduchšie rozbiehať biznis. Riešenie, ktoré ponúka viacero výhod a odstraňuje potrebu veľkého vstupného kapitálu na vybudovanie infraštruktúry.
05.11.2013 / Redakcia Infoware / 499 čítaní
 
IT musí ísť do cloudu

Peter Kucer pôsobí v oblasti IT už 17 rokov. Po absolvovaní inžinierskeho a doktorandského štúdia na Žilinskej univerzite začal svoju profesionálnu kariéru v IBM, kde zastával niekoľko manažérskych pozícií.

05.11.2013 / Redakcia Infoware / 220 čítaní
 
CC, BYOD, big data verzus bezpečnosť

Research Vice President v spoločnosti Gartner, kde má na starosti trendy a stratégie v oblasti bezpečnosti. V IT priemysle pôsobí už viac ako 31 rokov a okrem cloudu a bezpečnosti sa orientuje aj v bankovníctve.

05.11.2013 / Roman Kadlec / 71 čítaní
 
  staršie »  
 

24 hodín

3 dni

týždeň

Najživšie diskusie

Aj Intel má svoju verziu Raspberry Pi. Volá sa Minnowboard Max, beží na platforme x86 a stojí 99 dolárov (5 prís­pev­kov)
AnthonyTiz: Superb images, the color and depth of the images are breath-taking, they draw you in as though you are a component of the make-up. my website ...
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter