Ama­zon v jú­ni pred­sta­ví svoj smar­tfón s 3D dis­ple­jom. Unik­li pr­vé ob­ráz­ky pro­to­ty­pu.

O tom, že Amazon pripravuje vlastný smartfón, sa povráva už poriadne dlho. Prvé zvesti sa objavili ešte v roku 2012.

As­tro­no­mic­ké ob­servat­ór­ium v obý­vač­ke. Ro­bo­tic­ký te­les­kop na bal­kó­ne ov­lá­da­te na di­aľ­ku cez WiFi a tab­let.

Amatérski hvezdári iste vedia, že správne nastaviť teleskop na pozorovanie nejakého objektu nie je jednoduché.

Land Ro­ver tes­tu­je „tran­spa­ren­tnú“ ka­po­tu au­ta. Uvi­dí­te čo má­te pod ko­le­sa­mi.

Autá značky Land Rover by mali v budúcnosti využívať technológiu „Transparent Bonnet". Vodiči vďaka nej získajú prehľad o ceste, ktorú zakrýva kapota automobilu.

No­vá ver­zia Ras­pberry Pi má veľ­kosť pa­mä­ťo­vé­ho mo­du­lu. Ob­sa­hu­je viac mo­du­lár­ne­ho open sour­ce har­dvé­ru

Miniatúrny počítač Raspberry Pi by sa čoskoro mohol dostať do ľubovoľného zariadenia, ktoré potrebuje zabudovaný výpočtový výkon.

Ce­lo­ná­rod­ná sieť do­má­cich Wi-Fi hot­spo­tov má už mi­lión prís­tu­po­vých bo­dov

Comcast, najväčší americký káblový operátor, začal budovať celonárodnú sieť v júni minulého roka. Zaujímavosťou konceptu je skutočnosť, že sieť tvoria domáce Wi-Fi smerovače.

Najnovšie správy

INT_an_MS este stale.jpg
pred 13 hodinami / 850 čítaní (0) Microsoft ešte stale poskytuje bezpečnostné záplaty pre Windows XP. Má to však háčik.
Hoci Microsoft odstrihol podporu pre Windows XP, aj naďalej bude poskytovať bezpečnostné záplaty pre veľkých podnikových používateľov, ktorí sú ochotní za takúto službu štedro zaplatiť.
 
INT_an_nastroj App.jpg
pred 13 hodinami / 378 čítaní (0) Nástroj App Config vytvorí unikátne nastavenia pre každú Android aplikáciu zvlásť. Šikovné a užitočné.
Ak patríte medzi používateľov, ktorí neustále menia nastavenia telefónu v snahe maximalizovať výdrž batérie, utilitu App Config určite oceníte. Pre každú aplikáciu si pomocou nej vytvoríte profil a nastavenia sa pri prepínaní aplikácií budú meniť automaticky.
 
 
INT_an_bezdrotova nabijacka.jpg
pred 13 hodinami / 424 čítaní (0) Bezdrôtová nabíjačka ďalšej generácie nabije 40 telefónov naraz, do vzdialenosti až 4,5 metra
Dnešné bezdrôtové nabíjačky vyzerajú väčšinou ako podložky. Aby sa telefón nabil, zariadenie musí ležať priamo na nej. Toto obmedzenie bude o pár rokov minulosťou.
 
INT_an_Ubuntu.jpg
pred 13 hodinami / 591 čítaní (0) Ubuntu 14.04 "Trasty Tahr" cielia na užívateľov Windows XP a majú ambície aj vo svete tabletov
Distribúcia Ubuntu označená ako 14.04 Trusty Tahr cieli na používateľov Windows XP a má ambície vo svete tabletov.
 
 
ITN_an_cesium.jpg
pred 13 hodinami / 467 čítaní (0) Cesium 133 – prvé atómové náramkové hodinky, ktoré môžete nosiť na zápästí
Hodinky vlastní väčšina ľudí, hoci dnes už mnohí hľadajú informáciu o presnom čase skôr na svojom smartfóne. Možno máte na svojom zápästí drahý a skvelo vyzerajúci model.
 
INT_an_svet IT.jpg
pred 13 hodinami / 359 čítaní (0) Aké technologické novinky ovládnu svet IT? Klastrové úložiská, konvergovaná infraštruktúra a in memory DB
Odborníci zo spoločnosti NetApp spracovali zo svojich skúseností a dialógu s ľuďmi z odboru niekoľko predpovedí, aké trendy budú dominovať flashovým, cloudovým a softvérovým odvetviam.
 
 
amazon_smartfon copy.jpg
pred 14 hodinami / 1636 čítaní (0) Amazon v júni predstaví svoj smartfón s 3D displejom. Unikli prvé obrázky prototypu.
O tom, že Amazon pripravuje vlastný smartfón, sa povráva už poriadne dlho. Prvé zvesti sa objavili ešte v roku 2012.
 
telescope.jpg
pred 14 hodinami / 1524 čítaní (0) Astronomické observatórium v obývačke. Robotický teleskop na balkóne ovládate na diaľku cez WiFi a tablet.
Amatérski hvezdári iste vedia, že správne nastaviť teleskop na pozorovanie nejakého objektu nie je jednoduché.
 
 
land_rover_114.jpg
pred 14 hodinami / 2180 čítaní (0) Land Rover testuje „transparentnú“ kapotu auta. Uvidíte čo máte pod kolesami.
Autá značky Land Rover by mali v budúcnosti využívať technológiu „Transparent Bonnet". Vodiči vďaka nej získajú prehľad o ceste, ktorú zakrýva kapota automobilu.
 
raspberry-pi.jpg
pred 14 hodinami / 1937 čítaní (0) Nová verzia Raspberry Pi má veľkosť pamäťového modulu. Obsahuje viac modulárneho open source hardvéru
Miniatúrny počítač Raspberry Pi by sa čoskoro mohol dostať do ľubovoľného zariadenia, ktoré potrebuje zabudovaný výpočtový výkon.

 
   

Bleskové správy

ďalšie bleskové správy »
 

Magazíny

PC REVUE 4/2014 INFOWARE 3-4/2014  

Produkty a recenzie

zm-nc3500-plus-large.jpg Podložka pre náročných
Chladiace podložky pod notebook môžeme rozdeliť do viacerých kategórií a testovaný model Zalman ZM-NC3500 PLUS patrí medzi tie najlepšie. Poskytuje komfort pri písaní, výborne chladí a ponúka aj pridanú hodnotu v podobe vlastnej zvukovej karty a USB hubu so 4 portmi.
ďalšie produkty »
 
 
 1. Technológie a bezpečnosť

  V Holandsku už testujú prvú „inteligentnú” diaľnicu budúcnosti, ktorá v noci svieti zadarmo
  O holandskom projekte inteligentných diaľnic sme vás informovali už pred rokom. V blízkosti Amsterdamu sa už začalo testovanie približne 500-metrového úseku, kde je pouličné osvetlenie nahradené inovatívnou technológiou.
 2. Telekomunikácie

 3. Internet a zábava

  Za výpadkami služieb Samsungu stál požiar v dátovom centre
  Nedeľňajší požiar dátového centra v juhokórejskom Gwacheone patriaceho spoločnosti Samsung bol zodpovedný za dočasný výpadok viacerých služieb tohto výrobcu.
 4. Spotrebná elektronika

  Amazon v júni predstaví svoj smartfón s 3D displejom. Unikli prvé obrázky prototypu.
  O tom, že Amazon pripravuje vlastný smartfón, sa povráva už poriadne dlho. Prvé zvesti sa objavili ešte v roku 2012.
 
 

Ďalšie správy

INT_an_Instalacia.jpg
pred 1 dňom / 963 čítaní (0) Inštalácia Windows 8.1 Update vďaka systému WIMBoot zaberie len 4 GB

Windows 8.1 Update môže byť nainštalovaný na zariadenia s menšími diskami vďaka novej technológii vyvinutej spoločnosťou Microsoft pre túto novú verziu operačného systému.


 
INT_an_chyby.jpg
pred 1 dňom / 1154 čítaní (0) Autor chyby Heartbleed sa priznal. Nebolo to naschvál

Pôvodca v súčasnosti často spomínanej chyby Heartbleed, ktorá sa do protokolu OpenSSL dostala na Silvestra v roku 2011, je známy. Bol ním programátor Robin Seggelmann.


 
 
INT_an_Odomykanie.jpg
pred 1 dňom / 1312 čítaní (0) Odomykanie Galaxy S5 odtlačkom prsta bolo prelomené. Stačil na to „prekvapujúco“ kus modelíny.
Autorizácia pomocou odtlačku prsta je jeden z hlavných ťahákov nového telefónu Samsung Galaxy S5.
 
INT_an_Socibot_2.jpg
pred 1 dňom / 326 čítaní (0) SociBot je robotický spoločník. Porozpráva sa s vami a vie, ako sa cítite
Robot SociBot je vybavený kamerou. Jeho virtuálnu tvár si prispôsobíte manuálne, nahratím statickej fotografie.
 
 
app-store.jpg
pred 1 dňom / 179 čítaní (0) Zabezpečená podniková mobilita vyžaduje vlastný podnikový „app store“
Donedávna mohlo podnikové IT voliť medzi dvoma odlišnými prístupmi v súvislosti s nárokmi svojich používateľov - individuálne každé zariadenie nastaviť a spravovať zvlášť alebo prikázať zamestnancom, aby svoje zariadenie využívali len na prácu a v súkromí používali iné zariadenia, teda striktne oddelili prácu od súkromia.
 
GarminNuvi2597_2.jpg
pred 1 dňom / 343 čítaní (0) Recenzia: Navigačný systém GPS Garmin nüvi 2597LMT s doživotnou aktualizáciou máp a dopravných správ

Navigátor nás zaujal najmä svojou cenou a príjmom signálu RDS-TMC. Vďaka tomu nahlási zápchu alebo upozorní na mobilný radar.


 
 
comcast_1.png
pred 1 dňom / 1555 čítaní (0) Celonárodná sieť domácich Wi-Fi hotspotov má už milión prístupových bodov
Comcast, najväčší americký káblový operátor, začal budovať celonárodnú sieť v júni minulého roka. Zaujímavosťou konceptu je skutočnosť, že sieť tvoria domáce Wi-Fi smerovače.
 
biznis-anotacia.jpg
pred 1 dňom / 2243 čítaní (0) Aké sú potreby a požiadavky zamestnancov v IT? Dôležitosť základného platu klesá.
Skúsení IT/ICT experti sú na trhu práce stále nedostatkový sortiment. Je preto potrebné urobiť maximum na ich spokojnosť a udržanie v rámci firmy.

 
 
INT_an_finsix_dart.jpg
pred 6 dňami / 1738 čítaní (0) Dart – 60-gramový zdroj pre notebooky
Majitelia notebookov vedia, koľko oštary môže spôsobiť napájacia „tehla" s takmer štvormetrovým káblom napríklad v internetovej kaviarni.
 
ITN_an_Urobit dlazdive.jpg
pred 6 dňami / 1245 čítaní (0) Microsoft chce urobiť dlaždice vo Windows interaktívnymi
Výskumníci z divízie Microsoft Research v Ázii testujú realizovateľnosť a užitočnosť interaktívnych dlaždíc vo Windows.
 
    ďalšie správy »

Tlačové správy

ďalšie tlačové správy »
 
 

Najčítanejšie

Najdiskutovanejšie

Rozhovory a blogy

„Li­nux nie je iba sys­tém x86.“
Jeff Scheel, je šéfinžinier a softvérový architekt zodpovedný za technologický vývoj PowerLinuxu. V IBM má na starosti investície a smerovanie v oblasti riešení PowerLinux.
 
 
Mesh sieť tvo­re­ná gi­ga­bi­to­vý­mi Wi-Fi rou­ter­mi na stre­chách do­mov pri­po­jí oby­va­te­ľov síd­lisk bez pot­re­by za­ko­pa­nia káb­lov
Využitie Wi-Fi routerov sa nemusí obmedzovať iba na vytvorenie domácej siete. Americká spoločnosť Vivint chce využiť najnovšie technológie a v Utahu vytvoriť bezdrôtovú vysokokapacitnú mesh sieť.
MYT­HBUS­TERS: Sú ban­ko­vé ap­li­ká­cie ne­bez­peč­nej­šie ako náv­šte­va ban­ky?
Pred pár rokmi by nás ani nenapadlo, že budeme používať aplikáciu v mobile na to, aby sme zistili stav na bankovom účte, prípadne uskutočnili úhradu či rovno zaplatili naskenovaním čiarového kódu poštovú poukážku, ktorá aktuálne skončila v poštovej schránke.
Smar­tfó­ny tr­pia ne­dos­tat­kom ino­vá­cií. Ako ich oži­viť ?
Inteligentné telefóny zaznamenali v uplynulých rokoch búrlivý rozvoj. No teraz už prichádza útlm, ktorý sa prejavuje tak poklesom dopytu, ako aj chýbajúcimi inováciami.
vivint_133.jpg
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter