Tes­la spus­ti­la do­dáv­ky su­per­ba­té­rií Powerwall pre do­mác­nos­ti

Tesla nedávno začala dodávať prvým zákazníkom svoje batérie Powerwall, ktoré poslúžia ako zásobáreň energie pre domácnosti.

Kryt Han­dy­Ca­se uro­bí iPad a iP­ho­ne prie­hľad­ným. Mô­že­te ich ov­lá­dať zo­za­du

Na ovládanie iPhonu či iPadu zvyčajne používate dva prsty, a tak vlastne 80 % vašich prstov ostáva nevyužitých. Predstavte si, že by ste mohli herné, mapové či iné aplikácie ovládať na zadnej strane zariadenia.

Naj­pre­dá­va­nej­šiu ap­li­ká­ciu Pea­ce stia­hol po 2 dňoch z App Sto­ru sám tvor­ca

Tesne po spustení nového mobilného operačného systému iOS 9 sa na App Store objavilo hneď niekoľko aplikácií, ktoré majú za úlohu blokovať reklamy.

So­lid-sta­te ba­té­rie pre elek­tro­mo­bi­ly pri­ne­sú 2× väč­ší do­jazd a 2× niž­šiu ce­nu

Nemecký výrobca elektroniky Bosch chce do roku 2020 uviesť na trh solid-state batériu, ktorá zdvojnásobí dojazd elektromobilov, pričom jej cena bude v porovnaní s dnešnými batériami iba polovičná.

Pr­vý clou­do­vý smar­tfón. Ko­niec prob­lé­mov s ka­pa­ci­tou na uk­la­da­nie fo­tiek a vi­deí

Nech vlastníte akýkoľvek smartfón, pri každom narážate na isté limity - či už ide o výdrž batérie, veľkosť obrazovky, alebo kapacitu interného úložiska.

Najnovšie správy

seagate_ssd.jpg
Seagate: Pomerom cena/GB SSD nikdy nedobehnú HDD (0)
Seagate, jeden z najväčších svetových výrobcov pevných diskov, tvrdí, že bez ohľadu na postupné zlacňovanie pamätí NAND flash v nasledujúcich rokoch prispôsobiť ich cenu.
 
dobot_rameno.jpg
Dobot: Univerzálne robotické rameno, ktoré vie maľovať, písať, ale aj navliecť niť do ihly (0)
Vývojári predstavili na portáli Kickstarter ďalší užitočný vynález. Je ním univerzálne robotické rameno s vysokou presnosťou, krokovým motorom a dokonalou pamäťou na opakujúce sa úlohy.
 
 
americka_vlada.jpg
Na inšpiráciu. Americká vláda chce „poludštiť“ dizajn webových stránok vládnych úradov (0)
Americká vláda vydala pokyny týkajúce sa dizajnu webových stránok federálnych úradov, ktoré sa majú stať prehľadnejšími, aby sa ich návštevníci ľahšie orientovali a rýchlo našli to, čo hľadajú.
 
3d_tlacene_domy.jpg
3D tlačiareň dokáže postaviť 10 domov za 24 hodín. Namiesto tehál používa stavebný odpad (0)
Technológia 3D tlače sa vo svete vyvíja pomerne rýchlo. Pomáha znižovať nielen environmentálne, ale aj finančné náklady. V nasledujúcom prípade to nebude inak.
 
 
android_secure.jpg
Ďalšie závažné chyby v Androide. Možno ho hacknúť cez súbory MP3 a MP4 (0)
Bezpečnostná spoločnosť Zimperium, ktorá nedávno objavila v Androide závažnú chybu Stagefright, prišla s ďalším odhalením.
 
image1-6.jpeg
ŠTVORKA – nový slovenský mobilný operátor bude ponúkať všetko za 4 centy aj v rámci EÚ (0)
Aj napriek tomu, že mnohým sa zdali fámy o vzniku nového mobilného operátora nereálne, v nedeľu 4.10.2015 o 14:44 na štvrtom poschodí v priestoroch hlavnej pošty v Bratislave oznámil generálny riaditeľ slovenskej pošty vznik "Štvorky".
 
 
skreens2-vignet.jpg
Skreens vám umožní hrať sa a zároveň surfovať na webe aj pozerať TV na jednej obrazovke (0)

Bostonská spoločnosť Skreens spustila na Kickstarteri kampaň pre dve zariadenia, ktoré umožnia televíznym divákom sledovať na jednej obrazovke obsah až zo štyroch rôznych zdrojov.


 
google-chromecast-2.jpg
Chromecast 2 zmenil vzhľad a podporuje moderné štandardy Wi-Fi (0)

Google nedávno predstavil druhú generáciu svojho zariadenia na streamovanie videa Chromecast, ako aj Chromecast Audio, ktorý pridáva možnosť streamovania hudby na akýkoľvek reproduktor s 3,5 mm konektorom jack.


 
 
linux_botnet.jpg
V Ázii útočí linuxový botnet. Vykoná viac ako 20 útokov denne so silou vyše 150 Gb/s (0)

Rozsiahla sieť infikovaných linuxových serverov dokáže vyradiť z činnosti webové stránky tým, že spustí ochromujúci útok Distributed Denial-of-service (DDoS) so silou viac ako 150 gigabitov za sekundu.


 
arctic_cooler.png
Arctic uviedol semipasívne chladiče na CPU (0)
Spoločnosť Arctic, výrobca počítačových chladičov a ventilátorov, predstavila nové chladiče Freezer i32, i32 CO a A32. Ide o prvé semipasívne chladiče Arctic.
 
 
1.2mil_office.jpg
Microsoft zverejnil najnovšie údaje: Až 1,2 miliardy ľudí vraj používa Office (0)
Microsoft sa pochválil najnovšími štatistikami. Podľa nich až 1,2 miliardy ľudí využíva program Microsoft Office. Tento údaj je výsledkom odhadov vyplývajúcich z predaja licencií.
 
itnews_640x400.jpg
PR: Slovenský profesor vidí do budúcnosti (0)
Prof. RNDr. Peter Moczo, DrSc., z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, patrí medzi významných svetových seizmologov.
 
 
DSC_5968.JPG
Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2015. Poznáme víťazov (0)
Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 1. 10. 2015 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2015.
 
modelx_tesla.jpg
Tesla predstavila svoj Model X: 7 miest, 762 koní, stovka za 3,2 sekundy (0)
Vizionár Elon Musk predstavil pred pár dňami najnovší model od Tesla Motors. Model X, dlho očakávané SUV, je momentálne označované viacerými prívlastkami.
 
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

 
 
 1. Technológie a bezpečnosť

  Zariadenia pre IoT by mohli získavať energiu zo vzduchu
  Vyzerá to tak, že britský vývojár Lord Drayson prišiel s novou technológiou, ktorá by mohla zjednodušiť nabíjanie zariadení v internete vecí.
 2. Telekomunikácie

  ŠTVORKA – nový slovenský mobilný operátor bude ponúkať všetko za 4 centy aj v rámci EÚ
  Aj napriek tomu, že mnohým sa zdali fámy o vzniku nového mobilného operátora nereálne, v nedeľu 4.10.2015 o 14:44 na štvrtom poschodí v priestoroch hlavnej pošty v Bratislave oznámil generálny riaditeľ slovenskej pošty vznik "Štvorky".
 3. Internet a zábava

  Facebook umožní namiesto profilovej fotky nahrať 7-sekundové profilové video
  Po ustavičných dohadoch, či nakoniec Facebook príde alebo nepríde s tlačidlom „Nepáči sa mi to", sa najnovšie hovorí o ďalšom balíku aktualizácií, ktorým by sociálna sieť potvrdila svoje dominantné postavenie.
 4. Spotrebná elektronika

  Výroba iPhonu 6S stojí 212 USD, jeho väčšieho brata 6S Plus 236 USD
  iPhone zdražel, to si všimol určite nejeden skalný fanúšik Applu, ktorý bol pripravený kúpiť si ho, no prekvapila ho cenovka, ktorá je o 49 eur vyššia (minimálne v nemeckom Apple Store).
 

Ďalšie správy

windows10.jpg
Na Windows 10 Mobile už možno spúšťať androidové aplikácie (0)
Microsoft zmaril sny používateľov Lumií o spustení operačného systému Android na ich telefónoch. Nový operačný systém Windows 10 Mobile mal upútať používateľov zariadení s Windows Phone novými užitočnými funkciami a bezpečnostnými opatreniami.
 
science.jpg
Umelá inteligencia GeoS zvládne test zo stredoškolskej geometrie (0)
Vedci z Allenovho inštitútu pre umelú inteligenciu a Washingtonskej univerzity ukázali systém umelej inteligencie, ktorá môže vyriešiť geometrické úlohy na úrovni priemerného amerického stredoškoláka.
 
 
facebook_kable.jpg
Facebook umožní namiesto profilovej fotky nahrať 7-sekundové profilové video (0)
Po ustavičných dohadoch, či nakoniec Facebook príde alebo nepríde s tlačidlom „Nepáči sa mi to", sa najnovšie hovorí o ďalšom balíku aktualizácií, ktorým by sociálna sieť potvrdila svoje dominantné postavenie.
 
amazon_poslicek.jpeg
Amazon sa inšpiroval Uberom. Začal dávať prácu poslíčka bežným ľuďom (0)
Amazon ide v šľapajach spoločnosti Uber. V Seattli spustil novú službu Amazon Flex, ktorá má byť alternatívnym doručovaním tovaru.
 
 
bitcoin.jpg
Banky chcú využiť účtovný systém bitcoinu (0)
Deväť veľkých svetových finančných inštitúcií spolupracuje so spoločnosťou R3 na vývoji technológie, ktorej by zverili svoj transakčný systém. Ten by mal nadobudnúť rovnakú podobu ako systém blockchain pri virtuálnej mene bitcoin.
 
antiaircraft_missiles.jpg
Americké letectvo bude v roku 2020 používať laserové delá a inteligentné bomby (0)
Už v blízkej budúcnosti by americké bojové lietadlá mali byť vybavené laserovými zbraňami. Na konferencii Air & Space o tom minulý týždeň hovoril generál leteckých síl Hawk Carlisle.
 
 
minority_report.jpg
Ako z Minority Report: Technológia Hitachi vie predpovedať zločin (0)

Možno sa predpovedanie zločinu zdá tak trochu sci-fi, no spoločnosť Hitachi takúto technológiu predstavila. Jej systém Visualization Predictive Crime Analytics (PCA) chce predvídať zločin skôr, ako sa stane.


 
skarp_ziletky.jpg
Blíži sa zánik žiletiek. Holiť sa budeme laserom (0)
Aj vaša pokožka ostane zakaždým po holení podráždená? Pri používaní žiletky sa nezaobídete bez rezných poranení? Hladšie a najmä príjemnejšie oholenie má najnovšie mužom i ženám už budúci rok zaistiť revolučná žiletka Skarp.
 
 
pixel_c_tablet2.JPG
Google uviedol tablet Pixel C, podobá sa na Surface od Microsoftu (0)
Na včerajšom tlačovom podujatí Googlu predstavil Sundar Pichai popri telefónoch Nexus a zariadení Chromecast aj ďalšie nové zariadenie Pixel C.
 
skype.jpg
Skype pre Windows 10 stále nie je „ready“. Microsoft termíny presúva (0)
Súčasťou Windows 10 mala byť nová, zlepšená verzia obľúbenej aplikácie Skype na bezplatnú komunikáciu. Očakávalo sa, že komunikátor príde zarovno s najnovším operačným systémom, neskôr Microsoft sľuboval príchod jeho „preview" verzie na konci tohto leta.
 
 
pugz.jpg
Najmenšie bezdrôtové slúchadlá PUGZ sú nabíjateľné cez mobil (0)
Najmenšie bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú nabíjateľné cez telefón, uzreli svetlo sveta. Momentálne zbierajú finančné prostriedky na svoju produkciu prostredníctvom portálu Kickstarter.
 
bigdelta.jpg
Najväčšia 3D tlačiareň na svete má stavať domy pre ľudí postihnutých katastrofami (0)
Bigdelta.jpgPríčinou vzniku najväčšej deltovej 3D tlačiarne s názvom BigDelta je snaha pomáhať obetiam živelných pohrôm. V prípade potreby by im mala umožniť rýchle a lacné vytlačenie nového príbytku.
 
    ďalšie správy »
 
 
12 ve­cí, kto­ré po­chá­dza­jú z ves­mír­ne­ho vý­sku­mu NA­SA a pou­ží­va­me ich kaž­dý deň
Keď sa povie NASA, automaticky si spomenieme na vesmírny program USA, kozmické lode a satelity. Existuje však veľa vecí, ktoré používame v bežnom živote a ani netušíme, že za ne vďačíme NASA a jej partnerom.
Šty­ri jed­no­du­ché ti­py, ako predĺžiť vý­drž ba­té­rie
Krátka výdrž batérie je jeden z aktuálnych problémov mobilných zariadení, najmä smartfónov. Web IFL Science priniesol niekoľko tipov, ako predĺžiť životnosť predovšetkým lítiovo-iónových batérií.
Ro­bo­tic­ký mu­rár Ha­drián s vý­ko­nom ti­síc te­hiel za ho­di­nu pos­ta­ví dom za dva dni
Zručnosť robotov sa ustavične zdokonaľuje. To môže mať v budúcnosti za následok úplné prevzatie ľudskej zodpovednosti v rámci istých pracovných pozícií robotmi.
cordless_tools.jpg
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter