Win­dows 10 vám ne­bu­de vnu­co­vať prih­lá­se­nie cez účet Mic­ro­sof­tu

Medzi mnohými dôležitými a pozitívnymi zmenami, ktoré prináša Windows 10, sa jednej venovalo málo pozornosti. Zatiaľ čo vo Windows 8 Microsoft umožnil prihlasovať sa do systému pomocou on-line účtu.

Rus si ne­chal im­plan­to­vať pod ko­žu či­py z ka­riet na MHD a do kan­ce­lá­rie. Chce tým ušet­riť čas

Ruský inžinier Vlad Zajcev si nechal na úsporu času implantovať čipy z kariet na hromadnú dopravu a na vstup do kancelárie priamo pod kožu.

Veľ­ký brat v ak­cii. Brit­ská po­lí­cia nas­ke­no­va­la tvá­re 90 000 náv­štev­ní­kov hu­dob­né­ho fes­ti­va­lu

Na hudobnom festivale Download britská polícia naskenoval tváre 90 000 účastníkov a hľadala medzi nimi zločincov. Potom vraj zábery okamžite vymazala.

Už aj Mic­ro­soft po­nú­ka ap­li­ká­ciu na mig­ro­va­nie z An­droi­du na Win­dows Pho­ne

Apple nie je jediný, kto má aplikáciu na migráciu z Androidu. Microsoft už tiež má aplikáciu Switch to Windows Phone, ktorá uľahčí prechod z Androidu na systém Windows Phone.

Lian-Li pred­sta­vi­la net­ra­dič­né sto­ly na in­šta­lá­ciu po­čí­ta­čov

Len nedávno sme vás informovali o atypickej počítačovej skrini H-Tower, uspôsobenej tak, aby sa sama rozložila. Teraz vám predstavíme ďalší zaujímavý vynález, vymykajúci sa z konvencií práve svojou konštrukciou.

Najnovšie správy

archos_pc_stick3.jpg
Archos PC Stick – vreckový počítač s Windows 10 za 99 dolárov (0)
Archos je ďalší výrobca, ktorý predstavil malý počítač v podobe kľúča HDMI. Stačí ho zapojiť do portu HDMI na televízore alebo monitore a pripojiť klávesnicu a myš, prípadne môžete použiť bezdrôtové ovládanie.
 
obr5.jpg
11 vecí, ktoré by mal ponúknuť nový iPhone 6S a iPhone 6S Plus (0)
Pomaly, ale isto sa to blíži a Apple v súčasnosti dokončuje práce na nástupcovi súčasného iPhonu 6. Nový model by mal priniesť meno 6S a 6S Plus a ponúknuť by mohol najmä vnútorné zmeny.
 
 
mars.jpg
DARPA chce zmeniť Mars na novú Zem. Život zabezpečia geneticky modifikované organizmy (0)
Výskumná agentúra DARPA si stanovila vysoký cieľ. Plánuje totiž geneticky modifikovať organizmy žijúce na Zemi tak, aby boli schopné prežiť a následne sa rozmnožovať aj na planéte Mars.
 
indiegogo.jpg
Brit chce zachrániť Grécko zbierkou na Indiegogo. Servery nápor prispievajúcich nezvládli (0)
Všetko alebo nič! V tomto duchu sa nesie zbierka s názvom Greek Bailout Fund, ktorú na portáli Indiegogo založil 29-ročný Brit Thom Feeney.
 
 
pci_express.jpg
Zbernica PCI Express 4.0 príde zrejme až na konci dekády. Bude mať nový konektor (0)
Spočiatku sa dokončenie zbernice PCI Express 4.0 odhadovalo na koniec roka 2015. Neskôr to bola polovica roku 2016 a v súčasnosti sa hovorí až o roku 2017.
 
build_windows10.jpg
Nový build Windows 10 je stabilný a bez chýb. Zahŕňa aj Microsoft Wi-Fi (0)
Tak ako sľúbil Gabriel Aul z Microsoftu, k insiderom sa dostáva nové zostavenie Windows 10 s poradovým číslom 10158.
 
 
lg_g4c_2.jpg
Video: LG predstavuje mobilné novinky G4 Stylus a G4c (0)
Spoločnosť LG Electronics (LG) predstavila dva nové telefóny z rodiny G4: G4 Stylus a G4c. Obidva telefóny, ktoré majú veľa spoločných vlastností so súčasnou vlajkovou loďou spoločnosti LG.
 
hadrian1.jpg
Robotický murár Hadrián s výkonom tisíc tehiel za hodinu postaví dom za dva dni (0)
Zručnosť robotov sa ustavične zdokonaľuje. To môže mať v budúcnosti za následok úplné prevzatie ľudskej zodpovednosti v rámci istých pracovných pozícií robotmi.
 
 
galaxy_s6_active.jpg
109 hodín. Samsung Galaxy S6 Active sa stáva novým šampiónom vo výdrži (0)
Samsung Galaxy S6 a S6 Edge sú síce výborné smartfóny, ale oba majú obmedzenú výdrž batérie a oproti modelu S5 stratili odolnosť proti vode.
 
apple-watch1.jpg
Remienok Reserve Strap za 249 USD vám predĺži výdrž Apple Watch až o 30 hodín (0)
Inteligentné hodinky sa čoraz viac tešia obľube u svojich nositeľov. No jeden nie až taký zanedbateľný nedostatok je ich výdrž.
 
 
selfie.jpg
Selfie palice sú nebezpečné, preto ich hromadne zakazujú (0)
Dlhé selfie palice sa stali veľmi obľúbenými, pretože pomáhajú používateľom smartfónov zhotoviť lepší autoportrét.
 
HW-J8501_003_set1_Silver_vignet.jpg
Video: Samsung prezentoval svoje nové SUHD televízory (0)
Televízory Samsung SUHD dosahujú vďaka novému spôsobu podsvietenia a technológii nano crystal color živé farby a kontrast
 
 
nsa.jpg
Tajné služby sledovali výrobcov antivírusového softvéru a snažili sa hackovať ich produkty (0)
Ďalšie dokumenty, ktoré zverejnil Edward Snowden, ukazujú, že americká NSA a jej britský náprotivok GCHQ uskutočnili kampaň zameranú na bezpečnostné softvérové spoločnosti a ich produkty.
 
beat_sluchadla_vignet.jpg
Výroba slúchadiel Beats stojí 17 USD. Kúpiť si ich môžete za 199 USD (0)
Spoločnosť Apple sa nestala gigantom len tak pre nič za nič. Za úspešným budovaním dobrého mena značky stojí bezpochyby aj marketing.
 
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

 
 
 1. Technológie a bezpečnosť

  DARPA chce zmeniť Mars na novú Zem. Život zabezpečia geneticky modifikované organizmy
  Výskumná agentúra DARPA si stanovila vysoký cieľ. Plánuje totiž geneticky modifikovať organizmy žijúce na Zemi tak, aby boli schopné prežiť a následne sa rozmnožovať aj na planéte Mars.
 2. Telekomunikácie

 3. Internet a zábava

  Pre učiteľov pripravili portál proti kyberšikane
  Učitelia základných škôl budú môcť lepšie bojovať proti kyberšikane. Medzinárodný tím zo siedmich krajín pod vedením nemeckej organizácie Stiftung Medien und Onlinesucht sa im rozhodol pomôcť spustením internetového portálu www.cyberhelp.eu.
 4. Spotrebná elektronika

  11 vecí, ktoré by mal ponúknuť nový iPhone 6S a iPhone 6S Plus
  Pomaly, ale isto sa to blíži a Apple v súčasnosti dokončuje práce na nástupcovi súčasného iPhonu 6. Nový model by mal priniesť meno 6S a 6S Plus a ponúknuť by mohol najmä vnútorné zmeny.
 

Ďalšie správy

elephone-e9000.jpg
Ani Apple, ani Samsung. Prvý smartfón s 10 jadrami bude Elephone P9000 (0)
Nedávno sme vás informovali o novom 10-jadrovom procesore MediaTek Helio X20, určenom pre smartfóny. Ide o 20 nm čip s dvojicou jadier Cortex-A72, taktovaných na 2,5 GHz.
 
hoverbike2.jpg
Po hoverboarde už aj hoverbike. O lietajúcu motorku má záujem americká armáda (0)
Ľudská túžba lietať sa stala natoľko silnou inšpiráciou pre technologický vývoj, že vznášajúci sa hoverboard nebude jediný revolučný dopravný prostriedok, ktorý prinesie blízka budúcnosť.
 
 
bezdrotove_nabijanie_qi.jpg
Bezdrôtové nabíjanie Qi bude rýchlejšie, ponúkne výkon až 15 W (0)
Organizácia Wireless Power Consortium (WPC) oznámila aktualizáciu štandardu bezdrôtového nabíjania Qi, ktorá prináša vyšší výkon a spätnú kompatibilitu.
 
itnews.png
PR: Beapp.sk testuje ďalšie aplikácie na podnikanie (0)
Jedinečný portál sa začal venovať testovaniu aplikácií pre firmy alebo podnikateľov. Pomáha užívateľom vybrať si pre ich podnikateľský zámer to správne riešenie z množstva dostupných aplikácií na našom trhu.
 
 
citanie_myslienok.jpg
Čítanie myšlienok realitou. Nemeckí vedci previedli mozgové signály do digitálneho textu (0)
Čítanie myšlienok neostalo len záhadou sci-fi sveta. Vedcom z technologického inštitútu v nemeckom Karlsruhe sa podarilo dekódovať mozgové signály a previesť ich na text v digitálnej podobe.
 
lenovo_ideacentre_stick.jpg
Minipočítač vo veľkosti kľúča USB. Lenovo uvádza Ideacentre Stick 300 (0)
Obľúbenosť kompaktných a miniatúrnych počítačov stále rastie. Svojou troškou chce na tento trh prispieť aj spoločnosť Lenovo, ktorá uvádza Ideacentre Stick 300.
 
 
microsoft_usb.jpg
Windows 10 sa bude zrejme predávať aj na flash diskoch (0)
Podľa informácií, ktoré získal nemecký server WinFuture.de, sa Windows 10 bude predávať okrem diskov DVD aj na flash diskoch.
 
lexus_hoverboard_1.jpg
Levitujúce hoverboardy zažívajú rozmach. Jeden pripravuje aj automobilka Lexus (0)
Nejeden fanúšik filmu Spiderman či Návrat do budúcnosti 2 túžil po tom, aby si aspoň raz mohol vyskúšať vznášajúci sa skejtbord bez koliesok.
 
 
intel_kyby_lake.jpg
Intel mení plány. Namiesto 10 nm CPU Cannonlake príde 14 nm Kaby Lake (0)
Intel zmenil svoju roadmapu a odložil vydanie procesorov s označením Cannonlake na neznámy termín. V budúcom roku spoločnosť uvedie procesory Kaby Lake, vyrábané 14 nm procesom FinFET.
 
word_excel.jpg
Word, Excel a PowerPoint sú oficiálne dostupné pre všetky smartfóny s Androidom (0)
V polovici mája Microsoft uvoľnil beta verziu Wordu, Excelu i PowerPointu pre smartfóny s Androidom. V týchto dňoch však vychádza ich konečná verzia, a to pre všetkých používateľov bez pozvánky.
 
 
Samsung-Galaxy-S7.jpg
Uvedie Samsung ešte v tomto roku aj svoju novú vlajkovú loď Galaxy S7? (0)
Podľa správy uverejnenej nedávno v juhokórejských médiách sa vraj Samsung bude snažiť uviesť na trh svoj nový špičkový model smartfónu už koncom tohto roka.
 
tagy_FB.png
Facebook vás rozpozná na fotke, aj keď vám nevidno do tváre (0)
Facebook predstavil na medzinárodnej konferencii Computer Vision Foundation nový systém rozoznávania osôb na fotografiách.
 
    ďalšie správy »
 
 

Magazíny

PC REVUE 6/2015 INFOWARE 1-2/2015  
 
 
Boeing si dal pa­ten­to­vať ne­vi­di­teľ­ný štít chrá­nia­ci pred tla­ko­vou vl­nou po vý­bu­chu
Spoločnosť Boeing je známa výrobou komerčných lietadiel, no podieľa sa aj na výrobe rakiet, satelitov, vojenských technológií a prieskume vesmíru.
Tak­to si di­zaj­né­ri pred­sta­vu­jú do­mác­nosť v bu­dúc­nos­ti
Vo februári tohto roka Electrolux Design Lab vyzval študentov z celého sveta, aby vytvorili koncepty inovatívnych spotrebičov pre domácnosti.
Nás­tup­ca Con­cor­du pre­le­tí z New Yor­ku do Los An­ge­les za me­nej ako 3 ho­di­ny
Nadzvukové lietadlo N + 2 vyvíjané spoločnosťou Lockheed Martin dosiahne rýchlosť nad 1900 km/h a zvládne prelet naprieč Spojenými štátmi za 2,5 hodiny namiesto bežných 5 hodín.
boeing.jpg
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter