Turistické mapy online a zadarmo

Internetový magazín HIKING.SK od 2. júla 2007 spúšťa webovú stránku http://www.turistickamapa.sk. Na stránke sú turistické mapy celého Slovenska v mierke 1 : 50 000. Ide o unikátny projekt tohto druhu na Slovensku. Mapový podklad poskytla spoločnosť SHOCart, s.r.o., priebehy turistických chodníkov pochádzajú z databázy HIKING.SK, ktorá je pravidelne aktualizovaná na základe podnetov čitateľov. Služba je bezplatná a je určená všetkým používateľom internetu.

Zdroj: HIKING.SKOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Webo­vá Pi­ca­sa má nás­tup­cu. Ne­bu­de spa­dať pod Goog­le+
Google plánuje už čoskoro spustiť novú fotoslužbu, ktorá umožní jej používateľom upravovať, ukladať a zdieľať fotografie na internete. čítať »
 
Fa­ce­book sa me­ní na no­vi­no­vý stá­nok. No­vá fun­kcia umož­ní 10x rých­lej­šie na­čí­ta­nie člán­kov
Facebook ohlásil novú funkciu, ktorá výrazne urýchľuje načítanie novinových článkov tým, že sú hostované na serveroch spoločnosti. čítať »
 
Rus­ko va­ru­je Fa­ce­book, Goog­le a Twit­ter pred po­ru­šo­va­ním zá­ko­nov
Ruský regulačný orgán Roskomnadzor varoval spoločnosti Google, Twitter a Facebook, že porušujú ruské zákony týkajúce sa internetu. čítať »
 
Eš­te jed­no­duch­šie strea­mo­va­nie pi­rát­skych fil­mov. Pop­corn fun­gu­je už aj v pre­hlia­da­či
Možno si spomeniete na Popcorn Time, akýsi pirátsky Netflix s bohatou zásobou filmov, ktoré sa dali prehrávať vďaka protokolu P2P BitTorrent. čítať »
 
Goog­le spus­til lac­nú clou­do­vú služ­bu
Google predstavil novú cloudovú službu Google Compute Engine Preemptible Virtual Machine, vďaka ktorej môžu používatelia výrazne ušetriť. Má to však jeden háčik. čítať »
 
Ja­pon­skí se­nio­ri dos­ta­nú iPa­dy za­dar­mo. Ma­li by im po­môcť skva­lit­niť ži­vot
Milióny seniorov v Japonsku možno dostanú iPady zadarmo. Tablety so špeciálnymi programami by im mali pomôcť zlepšiť kvalitu života. čítať »
 
Služ­bu na uk­la­da­nie big da­ta a ich nás­led­nú ana­lý­zu spus­til Goog­le
Google spustil beta verziu novej služby s názvom Google Cloud Bigtable, ktorá je určená na ukladanie veľkých objemov dát. čítať »
 
Re­tu­šo­va­nie ro­be­né pre high-end kam­pa­ne
Chcete vidieť, ako najväčšie svetové módne a kozmetické časopisy retušujú fotografie? čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter