Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Všet­ko je na­ko­niec inak. Pred­sta­vu­je­me Win­dows 10
Polemika o definitívnom názve novej verzie operačného systému Windows, ktorá bola známa pod kódovým označením Threshold, vrcholila dokonca aj niekoľko minút pred začatím tlačovej konferencie Microsoftu v San Franciscu. čítať »
 
Lib­reOf­fi­ce má šty­ri ro­ky. Kam sme­ru­je a ako pre­bie­ha je­ho vý­voj?
V nedeľu 28. septembra 2014 oslávil svoje štvrté narodeniny kancelársky balík LibreOffice. čítať »
 
Win­dows 9 bu­de pre pou­ží­va­te­ľov Win­dows 8 za­dar­mo
Microsoft predstaví novú verziu Windows pozvaným médiám a analytikom v utorok 30. septembra. čítať »
 
App­le vy­dal op­ra­vu op­ra­vy - iOS 8.0.2 a zľah­ču­je ohý­ba­nie iP­ho­nu 6 Plus
Apple vydal aktualizáciu iOS 8.0.2, ktorá má opraviť problémy v iOS 8 a hlavne odstrániť neporiadok zavedený predchádzajúcou aktualizáciou iOS 8.0.1. čítať »
 
iOS 8.0.1 na­mies­to op­ra­vy chýb zne­fun­kčnil iP­ho­ny 6
Apple vydal pre novú verziu svojho mobilného operačného systému, ktorá je na trhu len týždeň, aktualizáciu označenú iOS 8.0.1. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter