Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Mo­bil­ná ap­li­ká­cia TV Joj mô­že od­po­čú­vať do­mác­nos­ti di­vá­kov
Od 1. novembra spustí televízia Joj súťaž TeleRolo, v rámci ktorej bude divákov odmeňovať za sledovanie jej hlavného kanála TV Joj v hlavnom vysielacom čase od 18.00 do 23.00. čítať »
 
MS Of­fi­ce 16 potvr­de­ný na dru­hú po­lo­vi­cu bu­dú­ce­ho ro­ka
Podľa hlavnej manažérky pre marketing Office a Office 365 Julie Whitovej ďalšia verzia Office pre Windows bude vydaná v druhej polovici budúceho roka. čítať »
 
Mic­ro­soft v pia­tok ukon­čí OEM pre­daj Win­dows 7
Piatok 31. októbra bude posledný deň, keď OEM výrobcovia PC budú môcť zakúpiť väčšinu edícií operačného systému Windows 7 na inštalovanie na nových počítačoch. čítať »
 
Nie­čo ako Snap­chat. Na­mies­to fo­tiek však mô­že­te po­sie­lať pes­nič­ky a je to le­gál­ne.
Boomio je nová sociálna sieť, zameraná na zdieľanie hudby. V porovnaní so zaužívanými streamovacími službami, ako je Spotify alebo Deezer, sa odlišuje šikovne navrhnutým konceptom. čítať »
 
HTML5 je do­kon­če­ný, no o bu­dúc­nosť webu stá­le zá­pa­sia dve sku­pi­ny
Konzorcium W3C po rokoch pridávania funkcií a vykonávania rôznych zmien zverejnilo finálnu verziu štandardu HTML5, jednej z dvoch základných technológií, na ktorých funguje web. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter