Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Je tu fi­nál­na ver­zia Of­fi­ce pre an­droi­do­vé tab­le­ty, za niek­to­ré fun­kcie však tre­ba pla­tiť
Microsoft oznámil, že kancelársky balík Office pre androidové tablety je už k dispozícii vo finálnej verzii. čítať »
 
Mic­ro­soft vy­dá­va Out­look pre iOS a An­droid
Microsoft uverejnil Outlook pre systémy iOS a Android, ktorý tak nahrádza zastaranú aplikácii Outlook Web App (OWA). čítať »
 
Do Win­dows 10 sa s po­nu­kou Štart vrá­ti aj prie­hľad­nosť
Microsoft minulý týždeň ukázal niekoľko nových funkcií operačného systému Windows 10. O jednej funkcii však priamo nehovoril. Všimli si ju redaktori webu Neowin. čítať »
 
Spar­tan bu­de pod­stat­ne rých­lej­ší ako Inter­net Explo­rer
Okrem noviniek vo Windows 10, sústredených do zostavenia 9926, predstavil Microsoft minulý týždeň aj projekt Spartan, novú odnož svojho webového prehliadača. čítať »
 
Na naj­nov­ší build Win­dows 10 sa už dá up­gra­do­vať z Win­dows 7 aj 8.1
Microsoft oznámil, že všetci používatelia Windows 7 a 8 budú mať nárok na bezplatnú aktualizáciu na systém Windows 10, len čo sa dostane na trh neskôr v tomto roku. čítať »
 
Ak­tua­li­zá­cie An­droi­du bu­dú len ob­me­dze­né. Ta­ké­to sú ar­gu­men­ty Goog­lu
Google vo svojom príspevku na sociálnej sieti Google+ obhajoval svoje rozhodnutie prestať vydávať aktualizácie pre kľúčový prvok obsiahnutý v starších verziách Androidu. čítať »
 
Mic­ro­soft vy­dal build 9926 Win­dows 10 – ob­sa­hu­je Cor­ta­nu aj po­nu­ku Štart
Microsoft minulý týždeň predstavil nové funkcie, ktoré má obsahovať finálna verzia Windows 10. A v piatok už uvoľnil aj nové zostavenie s číslom 9926. čítať »
 
Mic­ro­soft ofi­ciál­ne oh­lá­sil Of­fi­ce 2016 a prib­lí­žil do­ty­ko­vú ver­ziu Of­fi­ce
Microsoft oznámil, že nasledujúca hlavná verzia jeho kancelárskeho balíka, nazvaná Ofiice 2016, bude vydaná v druhej polovici tohto roka. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter