Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ve­rej­ná ver­zia Win­dows 9 bu­de údaj­ne dos­tup­ná kon­com sep­tem­bra
Podľa viacerých zdrojov, ktoré si neželajú byť menované, Microsoft by chcel uviesť verziu Technology Preview svojho nového operačného systému s kódovým označením Threshold koncom septembra alebo začiatkom októbra. čítať »
 
Mní­chov priz­ná­va, že na­sa­de­nie Li­nuxu bol zlý krok, zva­žu­je náv­rat k Win­dows
V roku 2004 sa nemecký Mníchov rozhodol, že opustí Windows a ako primárny operačný systém bude používať Linux (konkrétne LiMux). čítať »
 
App­le uvoľ­nil už šies­tu be­ta ver­ziu iOS 8. Dos­tup­ná je len pre „vy­vo­le­ných“ vý­vo­já­rov
Apple vydal novú, v poradí už 6. beta verziu pripravovaného mobilného operačného systému iOS 8. čítať »
 
Tom Hanks vy­dal ap­li­ká­ciu pre iPad. Pri­po­me­nie vám do­bu pí­sa­cích stro­jov a je za­dar­mo
Hanx Writer je nová mobilná aplikácia, ktorú vytvoril Tom Hanks v spolupráci s agentúrou Hitcents. čítať »
 
3D ske­ner za 500 USD s ap­li­ká­ciou pre iPad umož­ní vy­tvo­riť aj 3D sel­fie
Nástroje, ktoré umožňujú ľuďom vytvárať si vlastné 3D objekty, sa dostávajú na spotrebiteľskú úroveň. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter