Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Snap­chat je ďal­šia služ­ba, kto­rá umož­ňu­je po­sie­lať pe­nia­ze
Obľúbené sociálne siete sa postupne stávajú ďalším spôsobom, ako posielať peniaze priateľom. čítať »
 
Naj­lep­ším pod­ni­ka­teľ­ským ná­pa­dom je ana­ly­tic­ký sof­tvér. Ví­ťaz zís­kal od­me­nu 330 000 €
Združenie mladých podnikateľov Slovenska vyhlásilo v Starej tržnici v Bratislave víťazov tretieho ročníka súťaže Podnikateľský nápad roka, určenej pre mladých podnikateľov. čítať »
 
Naj­lep­ší pod­ni­ka­teľ­ský ná­pad je sof­tvér Pyg­ma­lio­sA­na­ly­tics
Projekt Podnikateľský nápad roka už tretíkrát vyhlásilo Združenie mladých podnikateľov Slovenska. čítať »
 
Po­ten­ciál­ne ka­tas­tro­fic­ká chy­ba vo všet­kých ver­ziách Win­dows. Ak­tua­li­zuj­te!
Microsoft odhalil kritickú chybu týkajúcu sa prakticky všetkých verzií Windows. Používatelia by mali na všetky operačné systémy Windows, najmä tie, na ktorých sa prehliadajú webové stránky, okamžite nainštalovať opravu, ktorú vydala spoločnosť v utorok. čítať »
 
Naj­pou­ží­va­nej­ším OS sú­čas­nos­ti je päť ro­kov sta­rý Win­dows 7
Produkty Microsoftu s prehľadom vedú rebríček najpoužívanejších operačných systémov klasických stolových počítačov. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter