Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

An­droid 5.0 Lolli­pop pri­chá­dza so zjed­no­du­še­ným roz­hra­ním a no­vý­mi fun­kcia­mi
Google v piatok vydal verziu 5.0 svojho operačného systému Android s kódovým názvom Lollipop. čítať »
 
Fi­nál­nu po­do­bu Win­dows 10 spoz­ná­me zrej­me kon­com ap­rí­la
Microsoft na svojom oficiálnom blogu zverejnil plán akcií na budúci rok. Vyplýva z neho, že vývojárska konferencia Build sa začne 29. apríla. čítať »
 
Ta­lia­ni chcú po­čí­ta­če bez ope­rač­né­ho sys­té­mu. Zá­kaz­ní­ci ne­ve­dia, že mô­žu pý­tať pe­nia­ze späť, ak ho nech­cú.
Free Software Foundation Europe, talianske združenie na ochranu spotrebiteľov ADUC a skupina ILS vyzvali regulačné orgány, aby podnikli konkrétne kroky na ochranu Talianov, ktorí sú nútení platiť za predinštalovaný softvér, ktorý nechcú alebo nepotrebujú. čítať »
 
Bez­peč­né sťa­ho­va­nie kon­taj­ne­ro­va­ných ap­li­ká­cií. Doc­ker 1.3 pri­dá­va fun­kcie pre vý­vo­já­rov a ad­mi­nov.
Populárna open source kontajnerová technológia Docker sa dočkala ďalšej významnej aktualizácie, ktorá výrazne zlepšuje jej pozíciu pri podnikovom využití. čítať »
 
True­caller je veľ­ká inter­ne­to­vá da­ta­bá­za te­le­fón­nych čí­sel. Upo­zor­ní vás na ot­rav­né te­le­fo­ná­ty.
Truecaller funguje od roku 2009. Dnes má podľa slov tvorcov viac ako 85 miliónov používateľov na celom svete. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter