Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

No­vá fi­lo­zo­fia ak­tua­li­zá­cií Win­dows 10
Windows 10 konečne umožňuje update verzie Windows „za jazdy" podobne jednoducho ako to funguje u iOS, či Androidu. Po reštarte trvá inštalácia a konfigurácia niekoľko málo minút. čítať »
 
Ve­rej­né be­ta­tes­to­va­nie Of­fi­ce 16 je na spad­nu­tie. Poz­ri­te si no­vin­ky vo vi­deu.
Microsoft pracuje na vývoji a testovaní ďalšej verzie svojho kancelárskeho balíka, ktorá nesie kódové označenie Office 16. čítať »
 
Bez­plat­ná na­vi­gá­cia He­re je už dos­tup­ná pre všet­ky an­droi­do­vé za­ria­de­nia
Mapy Nokia Here sa prepracovali na androidové telefóny. Spočiatku boli dostupné exkluzívne pre Samsung Galaxy, teraz sú už k dispozícii pre akýkoľvek telefón s operačným systémom Android 4.1 a vyšším. čítať »
 
Dy­na­mic Dis­coun­ting: Elek­tro­nic­ká fak­tu­rá­cia mô­že ma­lým fir­mám po­môcť k ho­to­vos­ti
Veľké firmy či korporácie majú často splatnosť faktúr 60, 90 a niekedy aj viac dní. Dosť ťažká situácia pre malé. čítať »
 
Kto­ré za­ria­de­nia dos­ta­nú An­droid 5.0 Lolli­pop?
Google len nedávno oficiálne uviedol Android 5.0 Lollipop, a ak nepatríte k menšine, ktorá vlastní zariadenie Nexus či zariadenie z edície Google Play, iste vás bude zaujímať, kedy a či vôbec budete môcť aktualizovať svoj Android na najnovšiu verziu. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter