Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Vďa­ka no­vým nás­tro­jom Mic­ro­sof­tu už pre­zen­tá­cie v Power­Poin­te ne­bu­dú nud­né
Iste viete, že niektoré prezentácie v PowerPointe vedia byť poriadne nudné. Microsoft to chce napraviť dvoma novými nástrojmi, ktoré pridal do PowerPointu pre Office 365. čítať »
 
S vy­hľa­dá­va­čom La­pa 2 sa vám viac ve­ci strá­cať ne­bu­dú
Aj vy patríte k zábudlivcom, ktorí neustále hľadajú kľúče od auta? Neviete si spomenúť, kde ste si položili mobilný telefón či peňaženku? čítať »
 
F.LUX: Ap­li­ká­cia, kto­rá vám šet­rí zrak po­čas dl­hých ho­dín prá­ce na po­čí­ta­či
Pri práci s počítačom je najviac namáhaný zrak. Po hodinách pozerania do zapnutého monitora ostanú oči unavené a podráždené. čítať »
 
Vy­ná­lez pre všet­kých zá­bud­liv­cov: Asis­tent Hi­ku vám po­mô­že pri ná­ku­poch
Stáva sa vám, že pri vstupe do obchodu zistíte, že ste si lístok s poznámkami náhodou nechali doma? Alebo pri vykladaní nákupu z tašky zakaždým prídete na to, koľko vecí ste vlastne zabudli kúpiť? čítať »
 
Mic­ro­soft ob­jas­nil pre­ru­še­nie dis­tri­bú­cie Win­dows 10 ver­zie 1511
Po niekoľkodňovom mlčaní Microsoft vysvetlil, prečo v tichosti stiahol Windows 10 verzie 1511. A čo je ešte dôležitejšie, aktualizácia je späť. čítať »
 
Ap­li­ká­cia Mic­ro­sof­tu uká­že, kto­ré an­droi­do­vé ap­li­ká­cie sú dos­tup­né aj pre Win­dows Pho­ne
Microsoft vydal novú aplikáciu pre Android. Nazýva sa AppComparison a umožňuje používateľom zistiť, ktoré aplikácie pre Android na ich androidovom smartfóne sú k dispozícii aj v obchode Windows Phone. čítať »
 
Mo­bil­ná ap­li­ká­cia Sa­fe­ty­Guard vás ochrá­ni pri oh­ro­ze­ní. Na­vy­še nah­rá aj dô­ka­zy
Českí softvéroví vývojári sa zamysleli nad tým, ako by mohol smartfón, ktorý máme takmer vždy poruke, ochrániť svojho majiteľa v prípade jeho fyzického napadnutia. čítať »
 
Mic­ro­soft stia­hol sú­bo­ry ISO s Win­dows 10 ver­zie 1511
Microsoft bez vysvetlenia odstránil nedávno vydanú tzv. novembrovú aktualizáciu (November update) Windows 10 zo stránky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter