Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

An­droid bu­de pod­po­ro­vať RCS, nás­tup­cu SMS, kto­rý umož­ňu­je če­to­va­nie v reál­nom ča­se
Google oznámil, že kúpil spoločnosť Jibe Mobile, ktorá pracuje spolu s operátormi na implementácii štandardu Rich Communications Services (RCS). čítať »
 
No­vý bez­stra­to­vý ob­ra­zo­vý for­mát FLIF je ús­por­nej­ší ako PNG či WebP
Každý nový obrazový formát sa snaží zmeniť spôsob, ako sa obrázky a fotografie ukladajú a zdieľajú. Napríklad v roku 2010 nový formát Googlu WebP sľuboval zrýchliť web. čítať »
 
VW spúš­ťa web, over­te si, či má­te auto vy­ba­ve­né sof­tvé­rom na úp­ra­vu emi­sií
Volkswagen AG urobil ďalší krok k objasneniu otázky, ktorých vozidiel s naftovým motorom EA 189 sa môže týkať servisná akcia. Odteraz majú všetci zákazníci značky Volkswagen možnosť sami si overiť, či budú na ich vozidle realizované nutné nápravné opatrenia. čítať »
 
Ne­mec­ké auto­mo­bil­ky mô­žu prev­ziať ma­po­vú služ­bu HE­RE
Konzorcium nemeckých automobiliek Daimler, Audi, BMW môže od spoločnosti Nokia prevziať jej divíziu mapových služieb HERE. čítať »
 
Mic­ro­soft vy­ba­vil Sky­pe prek­la­da­čom. Cu­dzí ja­zyk viac ne­bu­de pre­káž­kou
Skype približne rok testuje novú funkciu prekladania hlasu v reálnom čase, ktorá by umožnila ľuďom z rôznych kútov sveta komunikovať medzi sebou, a to aj v prípade, že nepoznajú spoločný jazyk. čítať »
 
Sky­pe bu­de aj na in­te­li­gen­tných ho­din­kách
Obľúbený Skype rozširuje svoju sieť. Microsoft tentoraz vydal verziu komunikačného klienta pre používateľov inteligentných hodiniek Android Watch. čítať »
 
Mic­ro­soft zve­rej­nil naj­nov­šie úda­je: Až 1,2 mi­liar­dy ľu­dí vraj pou­ží­va Of­fi­ce
Microsoft sa pochválil najnovšími štatistikami. Podľa nich až 1,2 miliardy ľudí využíva program Microsoft Office. Tento údaj je výsledkom odhadov vyplývajúcich z predaja licencií. čítať »
 
Na Win­dows 10 Mo­bi­le už mož­no spúš­ťať an­droi­do­vé ap­li­ká­cie
Microsoft zmaril sny používateľov Lumií o spustení operačného systému Android na ich telefónoch. Nový operačný systém Windows 10 Mobile mal upútať používateľov zariadení s Windows Phone novými užitočnými funkciami a bezpečnostnými opatreniami. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter