Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Mi­ni­po­čí­tač VolksPC umož­ní sú­bež­né spúš­ťa­nie De­bia­nu a An­droi­du
Nová linuxová distribúcia sa snaží prekonať obmedzenia Debianu na architektúre ARM spustením linuxových a androidových aplikácií v natívnom móde. čítať »
 
Mic­ro­soft chce v bu­dú­cej ver­zii Win­dows spo­jiť tri zá­klad­né ver­zie do jed­né­ho OS
Je známe, že Microsoft pracuje na ďalšej verzii svojho operačného systému, interne nazývanej Windows Threshold a v médiách často označovanej ako Windows 9. čítať »
 
Mic­ro­soft skon­cu­je s An­droi­dom na za­ria­de­niach sé­rie No­kia X
Microsoft v týchto dňoch oznamuje hromadné prepúšťanie. O prácu príde až polovica bývalých zamestnancov Nokie. čítať »
 
Tim­ber­man je no­vý Flap­py Bird. A po­zor, je rov­na­ko ná­vy­ko­vý
Tým, ktorí si chcú napríklad čakanie v dlhom rade spríjemniť hraním, odporúčame do pozornosti hru Timberman. čítať »
 
Mic­ro­soft má ume­lú in­te­li­gen­ciu Adam. Do­ká­že iden­ti­fi­ko­vať ob­ráz­ky lep­šie ako Goog­le
Veľké IT spoločnosti investujú veľa prostriedkov do vývoja umelej inteligencie. Aktuálnym trendom je tzv. „deep learning" umelá inteligencia, ktorá simuluje hierarchický proces učenia sa mozgu krok za krokom. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter