Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Win­dows 9 vraj bu­de pod­po­ro­vať 8K Ultra HD dis­ple­je
Jedna z najviac kritizovaných vecí na Windows 8 boli problémy so škálovateľnosťou. S rastom obľúbenosti displejov s vysokou hustotou pixelov sa tento problém ešte stupňoval. čítať »
 
Ap­li­ká­ciu Bleep na bez­peč­né če­to­va­nie od Bit­Torren­tu si už mož­no vy­skú­šať
Po odhalení vládneho dohľadu nad internetovou komunikáciou sa BitTorrent rozhodol sprístupniť četového klienta. čítať »
 
No­vý Of­fi­ce bu­de mať aj tma­vé té­my
Hoci Microsoft je teraz zaneprázdnený prípravou Windows Technical Preview, zároveň sa uskutočňuje aj testovanie novej verzie kancelárskeho balíka. čítať »
 
Li­nux pre pod­ni­ky doz­rel, ús­peš­ne kon­ku­ru­je Unixu
Kým na bežných PC sa Linuxu príliš nedarí, jeho pozícia v korporátnej sfére je čoraz silnejšia. čítať »
 
Sním­ky z Win­dows 9 od­ha­ľu­jú asis­ten­čnú služ­bu Cor­ta­na
Hneď na niekoľkých obrázkoch operačného systému Windows 9 je viditeľný digitálny asistent Cortana, ktorého doteraz mohli využívať len používatelia telefónov s Windows Phone. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter