Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Zá­važ­ná chy­ba v iOS. Od­páľ­te cu­dzí iP­ho­ne na di­aľ­ku za­sla­ním krát­kej SMS
Nejde o zlý žart. V súčasnosti spoločnosť Apple naozaj pracuje na opravnom update operačného systému iOS v najaktuálnejšej verzii 8.3. čítať »
 
Mic­ro­soft má ap­li­ká­ciu na syn­chro­ni­zá­ciu ob­sa­hu PC a mo­bi­lu. Cor­ta­na je už aj pre An­droid a iOS
Microsoft v týchto dňoch predstavil novú aplikáciu pre Windows 10 s názvom Phone Companion. Umožní používateľom synchronizovať hudbu, súbory, obrázky medzi počítačom a smartfónom. čítať »
 
Na­vi­gá­cia do bu­dov za­lo­že­ná na sve­tel­ných sig­ná­loch vi­di­teľ­ných len pre smar­tfó­ny
Philips verí, že nekonečné blúdenie po obchode a hľadanie žiadaného tovaru bude čoskoro minulosťou. Spoločnosť totiž vyvinula vnútorný navigačný systém, ktorý vás pomocou smartfónu nasmeruje priamo k hľadanému tovaru. čítať »
 
Strea­muj­te na­ži­vo pria­mo z mo­bi­lu. Pe­ris­co­pe pri­chá­dza aj na An­droid
Komunikujte so svojimi priateľmi kdekoľvek na svete prostredníctvom živého vysielania. Kamerou sa stane priamo váš mobilný telefón. čítať »
 
Mic­ro­soft chys­tá clou­do­vú schrán­ku OneC­lip. Syn­chro­ni­zu­je po­čí­tač so smar­tfó­nom či tab­le­tom
Microsoft predstavil novú službu OneClip. Ide o univerzálnu schránku, ktorá má schopnosť okamžite zdieľať a triediť texty, webové alebo poštové adresy, obrázky či telefónne čísla medzi rôznymi zariadeniami a systémami. čítať »
 
Poz­ri­te sa, ako bu­de vy­ze­rať Ado­be Pho­tos­hop v bu­dúc­nos­ti
Už nejedna spoločnosť prišla s víziou, ako by mohla zlepšiť svoje produkty v priebehu niekoľkých rokov. čítať »
 
Win­dows 10 si na Xboxe bu­de­me môcť vy­skú­šať po práz­dni­nách
Zoznam zariadení, pre ktoré bude dostupný operačný systém Windows 10, sa stále rozširuje. Najprv bude k dispozícii pre PC, a to už v lete. čítať »
 
Goog­le vy­ví­ja Brillo, ope­rač­ný sys­tém pre inter­net ve­cí za­lo­že­ný na An­droi­de
Google už má operačný systém pre smartfóny, tablety, wearables, televízory a aj pre notebooky a stolové počítače. No chýbal mu ešte systém pre internet vecí. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter