Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ma­te­ma­ti­ci vy­tvo­ri­li ap­li­ká­ciu, kto­rá vám po­mô­že pre­ko­nať jet lag
The University of Michigan vydala Entrain - novú aplikáciu, ktorá je určená na riešenie problémov spojených s tzv. jet lagom, ktorý stále ovplyvňuje mnoho ľudí cestujúcich naprieč časovými pásmami. čítať »
 
Win­dows Pho­ne 8.1 pre vý­vo­já­rov je už dos­tup­ný na stiah­nu­tie
Tak ako Microsoft sľúbil, aj učinil, uvoľnená bola totiž verzia OS Windows Phone 8.1 pre vývojárov. čítať »
 
Win­dows 8.1 bu­de aj pre za­ria­de­nia s ma­lým úlož­ným pries­to­rom
Microsoft odhalil spôsob, ako chce Windows 8.1 dostať na zariadenia s úložným priestorom menším ako 16 GB. čítať »
 
Pre­vádz­ka ap­li­ká­cií pre Win­dows XP pod Li­nuxom Mint
V súvislosti s ukončením podpory Windows XP sa na webe objavilo množstvo názorov, ako tento systém najlepšie nahradiť. čítať »
 
Päť zlep­še­ní pre Of­fi­ce Web Apps, Of­fi­ce 365, Exchan­ge a Out­look
Naozaj užitočné zmeny sú na ceste, objavia sa v Office Web Apps, Office 365, Exchange a Outlooku. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter