Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Fo­tog­ra­fo­va­nie ta­pe­ty pre Win­dows 10
Bliss, predvolená tapeta, ktorá bola dodávaná s Windows XP, bola fotografovaná v Sonoma County v Kalifornii a stala sa napozeranejšou fotkou všetkých čias. čítať »
 
Mic­ro­soft zvý­ši európ­sku ce­nu Win­dows 10 Ho­me. Bu­de stáť oko­lo 135 eur
V posledných dňoch začal Microsoft zobrazovať svojim používateľom informácie v aktualizovanej aplikácii na rezerváciu upgradu na nový operačný systém Windows 10, ktorú spoločnosť distribuuje cez Windows Update. čítať »
 
Win­dows 10 sa bu­de zrej­me pre­dá­vať aj na flash dis­koch
Podľa informácií, ktoré získal nemecký server WinFuture.de, sa Windows 10 bude predávať okrem diskov DVD aj na flash diskoch. čítať »
 
Word, Excel a Power­Point sú ofi­ciál­ne dos­tup­né pre všet­ky smar­tfó­ny s An­droi­dom
V polovici mája Microsoft uvoľnil beta verziu Wordu, Excelu i PowerPointu pre smartfóny s Androidom. V týchto dňoch však vychádza ich konečná verzia, a to pre všetkých používateľov bez pozvánky. čítať »
 
Win­dows 10 vám ne­bu­de vnu­co­vať prih­lá­se­nie cez účet Mic­ro­sof­tu
Medzi mnohými dôležitými a pozitívnymi zmenami, ktoré prináša Windows 10, sa jednej venovalo málo pozornosti. Zatiaľ čo vo Windows 8 Microsoft umožnil prihlasovať sa do systému pomocou on-line účtu. čítať »
 
Tag­sDock pre iOS je sen kaž­dé­ho in­stag­ra­me­ra
Často zdieľaš fotky na Instagrame či Twitteri a nechce sa ti stále písať dlhé hashtagy? Je tu pre teba ako stvorená aplikácia TagsDock, ktorá ti veľmi rýchlo a jednoducho pridá hashtagy k tvojmu zdieľanému obsahu. čítať »
 
Sam­sung zru­šil na svo­jich po­čí­ta­čoch ak­tua­li­zá­cie Win­dows Up­da­te
Na svojich desktopoch a notebookoch Samsung vypína službu Windows Update, preto sú používatelia týchto zariadení ohrození aj tými bezpečnostnými rizikami, na ktoré už boli vydané aktualizácie. čítať »
 
iOS: 5 ap­li­ká­cií, kto­ré sú te­raz za­dar­mo
V tomto článku opäť prinášame zopár aplikácií, ktorých vývojári sa rozhodli, že ich na určitý čas ponúknu úplne zadarmo. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter