Koniec Windows 7 RC sa blíži, na legalizáciu stačí použiť upgrade licenciu

Windows7_v_rgb copy.jpg Životnosť RC verzie Windows 7 sa pomaly končí. Ak ju stále používate, prečítajte si, ako na seba bude upozorňovať, a naplánujte si skorý prechod na finálnu verziu predtým, ako už systém nespustíte.

Microsoft uvoľnil Windows 7 RC na verejné testovanie v máji 2009. Odvtedy si tento operačný systém obľúbilo veľa používateľov a čoraz viac ich používa stabilnú verziu RC a necíti potrebu na prechod. To sa práve teraz mení, pretože Release Candidate verzia Windows 7 je na konci svojho života.

Používateľom RC verzie sa začne od 15. februára 2010 zobrazovať oznámenie o vypršaní licencie. Od 1. marca sa systém bude automaticky bez varovania vypínať každé dve hodiny a dátum, keď sa do systému už nedostanete, je 1. jún 2010.

Microsoft dôrazne odporúča prejsť na finálnu verziu už teraz, pretože v marci hrozí, že vďaka automatickému reštartu prídete pri práci napríklad o neuložené dáta.

Prvého júna sa systém označí ako not genuine (nepravý) a pri štarte systému sa zobrazí čierna obrazovka s dialógom vyzývajúcim na aktiváciu systému. Žiaľ, nemožno zadať licenčné číslo a aktivovať tak systém, ale treba vykonať kompletnú inštaláciu systému. Výhodné je, že stačí zakúpiť iba upgrade licenciu, ktorá sa v USA predáva pre verziu Home Premium za 110,99 dolárov, a oproti škatuľovej verzii tak možno ušetriť takmer 70 dolárov.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Expe­ri­men­tál­ny pro­to­kol s níz­kou la­ten­ciou mô­že zrý­chliť inter­net až o 75 %
Ak ste používateľmi Chromu, pravdepodobne ste už použili protokol QUIC od Googlu. Spoločnosť totiž nedávno oznámila, že polovicu dopytov z Chromu jeho servery obsluhujú cez QUIC. čítať »
 
No­vá ak­tua­li­zá­cia An­droid Wear dá pou­ží­va­te­ľom smart ho­di­niek väč­šiu slo­bo­du
Google oznámil, že inteligentné hodinky s operačným systémom Android Wear bude už čoskoro možné používať aj vtedy, ak budú pripojené k sieti Wi-Fi. čítať »
 
Win­dows 10 bu­de dos­tup­ný už v jú­li. Nech­tiac to prez­ra­di­la šéf­ka AMD
Minulý mesiac Microsoft stanovil uvedenie nového Windows 10 na toto leto. Spoločnosť AMD, výrobca čipov, však zrejme pozná konkrétny dátum, keď by sme sa mali dočkať tohto dlho očakávaného systému. čítať »
 
Mic­ro­soft ino­vu­je Out­look.com – ná­zov mai­lu, ak­tív­ne dlaž­di­ce a služ­bu Sway
Už v októbri začal Microsoft testovať nový layout na Outlook.com a súvisiacich stránkach, ktorý mal používateľom uľahčiť prepínanie na niektoré z najobľúbenejších služieb. čítať »
 
Upo­zor­ne­nie: Ap­li­ká­ciu Vi­ber ov­lád­li sprá­vy o spop­lat­ne­ní. Je to prav­da?
Počas posledných pár rokov sme s príchodom smartfónov aj u nás na Slovensku zaznamenali prechod od posielania klasických správ (SMS či MMS) na aplikácie využívajúce internet. čítať »
 
Špe­ciál­na ver­zia Ad­van­ced Sys­tem­Ca­re 8 PRO pre či­ta­te­ľov PC RE­VUE úpl­ne za­dar­mo!
Spomalil sa vám počítač? Advanced SystemCare 8 PRO je program, ktorý vám pomôže vyladiť a vyčistiť váš operačný systém a internetové pripojenie na maximálny výkon. čítať »
 
App­le uve­die po­čas WWDC no­vý ope­rač­ný sys­tém iOS 9
„Epicentrum zmeny" je heslo tohtoročnej vývojárskej konferencie WorldWide Developer Conference (WWDC), ktorá sa uskutoční 8. až 12. júna v Moscone West v San Franciscu. čítať »
 
Mic­ro­soft vy­dá pre­view Of­fi­ce pre smar­tfó­ny s Win­dows 10
Microsoft ešte v apríli vydá preview verziu mobilného balíka Office pre inteligentné mobilné telefóny s operačným systémom Windows 10. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter