Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Fa­ce­book chce la­se­rom ší­riť inter­net do ce­lé­ho sve­ta. Po­môcť mu v tom ma­jú dro­ny Aqui­la
Výskumné laboratórium spoločnosti Facebooku už pred pár mesiacmi oznámilo, že pracuje na vývoji špeciálneho dronu poháňaného solárnou energiou. čítať »
 
USA: Zni­či­li ro­bo­ta hitchBO­Ta, kto­rý ces­to­val sto­pom
Robot hitchBOT, ktorý cestoval stopom, svoju púť po USA predčasne ukončil kvôli vandalom. Na cestu vyrazil 17. júla zo Salemu v Massachusetts, pričom jeho cieľom bolo dostať sa do San Francisca. čítať »
 
Elek­tro­mo­bil The Youxia X: Krí­že­nec se­riá­lo­vé­ho KIT­Ta a Mo­de­lu S od Tes­ly
Vysnívané auto sa stalo realitou. Dizajnér skvostu Huang Xiuyua mal vidinu o nezvyčajnom automobile už v roku 2014. čítať »
 
Ne­chaj­te si pos­ta­viť be­tó­no­vý dom za 10 dní. V Čí­ne vám ho vy­tla­čia na ob­jed­náv­ku
Čo by ste povedali na to, keby vám na prázdnom pozemku vyrástol nový rodinný dom v priebehu 10 dní? Vďaka továrenskej 3D tlači a novým pracovným postupom čínskej firmy Zhuoda Group, to nie je nič nereálne. čítať »
 
Pa­na­so­nic vy­vi­nul kre­mí­ko­vý so­lár­ny člá­nok s re­kor­dnou efek­ti­vi­tou
Spoločnosť Panasonic oznámila, že vyvinula prototyp fotovoltického modulu s konverznou účinnosťou okolo 22,5 %. Doterajší rekord držal modul SunPower s účinnosťou 22,4 %. čítať »
 
Qual­comm pri­šiel s bez­drô­to­vým na­bí­ja­ním pre smar­tfó­ny s ko­vo­vým te­lom
Doposiaľ sa výrobcovia mobilných telefónov a tabletov (zväčša značky Apple alebo HTC) museli rozhodnúť, či uprednostnia pevnejšie kovové telo. čítať »
 
Re­vo­lú­cia v lieč­be sle­po­ty. 80-roč­ný Brit vi­dí aj so za­vre­tý­mi oča­mi
Možno ste už niekedy počuli o bionickom oku Argus II. Ide o elektronický implantát umiestnený na sietnici, ktorý umožní nevidiacemu opäť aspoň čiastočne vidieť. čítať »
 
In­tel a Mic­ron vy­naš­li re­vo­luč­nú pa­mä­ťo­vú tech­no­ló­giu 1000× rých­lej­šiu ako SSD
Spoločnosti Intel a Micron včera predstavili technológiu 3D XPoint. Ide o nevolatilnú pamäť, ktorá má potenciál priniesť revolúciu do ktoréhokoľvek zariadenia. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter