Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

MWC 2015: ZTE Grand S3 pr­vý smar­tfón so za­bu­do­va­ným ske­ne­rom oč­nej siet­ni­ce
Nová vlajková loď spoločnosti ZTE s názvom Grand S3, predstavená na MWC v Barcelone, sa veľmi nelíši od špičkových smartfónov uvedených v minulom roku. čítať »
 
Bos­ton Dy­na­mics vy­vi­nul no­vé­ho ro­bo­tic­ké­ho psa, us­to­jí aj ko­pa­nec do bru­cha
Spoločnosť Boston Dynamics sa začala zaoberať vývojom robotov už dávno predtým, než ju kúpil Google. čítať »
 
IKEA vo svo­jom ná­byt­ku po­núk­ne bez­drô­to­vé na­bí­ja­nie
V dnešnej dobe požadujú spotrebitelia jednoduchý, efektívny a pohodlný spôsob nabíjania elektronických zariadení. čítať »
 
No­vý nás­troj mar­ke­té­rov. V ob­cho­doch vás bu­dú sle­do­vať dro­ny
Spoločnosť Adnear sa snaží zbierať údaje o používateľoch. Ak sa napríklad prihlásite k bezplatnej Wi-Fi sieti v obchodnom dome, do systému sa nahrá MAC adresa vášho zariadenia. čítať »
 
V USA prip­ra­vu­jú no­vý hyper­so­nic­ký bom­bar­dér – bu­de to dron a po­ne­sie jad­ro­vé zbra­ne
Americké ministerstvo obrany žiada v rozpočte na fiškálny rok 2016 vyčleniť 1,2 mld. dolárov na vývoj nového bombardéra LRS-B (long-range strike bomber). čítať »
 
8 km tes­to­va­cia drá­ha Hyper­loop bu­de stáť 100 mi­lió­nov USD
Elon Musk už dlhšiu dobu špekuluje nad novým dopravným prostriedkom. Namiesto áut, vlakov a lietadiel budeme cestovať pomocou potrubného dopravného systému a to rýchlosťou až 1300 km/h. čítať »
 
No­vé tech­no­ló­gie stroj­ná­so­bia vý­drž smar­tfó­nov
Nový typ pamäte, ktorý vyvinul Samsung s názvom ePOP obsahuje v sebe 3 GB operačnej pamäte a 32 GB úložisko. ePOP obsahuje všetko potrebné, takže je možné tento komponent umiestniť priamo na procesor. čítať »
 
Pa­cien­tov v ne­moc­ni­ci bu­de na ru­kách pre­ná­šať ro­bo­tic­ký med­veď
Japonci majú radi medvede a robotov. Nie je preto náhoda, že pestúnkou blízkej budúcnosti, ktorá sa bude starať o pacientov či dôchodcov, bude práve robotický medveď. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter