Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Skla­da­cia so­lár­na elek­trá­reň Power­Cu­be po­nú­ka mo­bil­ný zdroj ener­gie
Spoločnosť Ecosphere Technologies nedávno predstavila „mobilnú" solárnu elektráreň PowerCube. čítať »
 
Te­le­ki­ne­ti­ka reali­tou. Oku­lia­re Glass je mož­né ov­lá­dať aj my­šlien­ka­mi.
Spoločnosť This Place vyvinula aplikáciu pre okuliare Google Glass. Nazýva sa MindRDR a umožní vám ovládať okuliare aj pomocou myšlienok. čítať »
 
Stla­če­ný fo­tón pre op­tic­ké a kvan­to­vé po­čí­ta­če
Optici z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v spolupráci s kolegami z Tokijskej univerzity vyvinuli technológiu, ktorá umožňuje stlačiť fotón. čítať »
 
Sam­sung v sep­tem­bri pred­sta­ví oku­lia­re na vir­tuál­nu reali­tu Gear VR
Na webe SamMobile sa objavil prvý obrázok, ktorý údajne znázorňuje pripravované zariadenie na virtuálnu realitu od Samsungu. Má sa nazývať Gear VR a server Engadget o ňom už v máji napísal, že je dielom spolupráce Samsungu a Oculus VR. čítať »
 
Vi­zio­ná­ri: In­for­mač­né tech­no­ló­gie sa ma­jú ďa­lej po­ľud­šťo­vať, bu­dú viac „vi­dieť a my­slieť"
Na špecializovanej konferencii s názvom IEEE Computer Vision/Pattern Recognition Conference, ktorá sa uskutočnila koncom júna v Columbuse v americkom Ohiu. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter