Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Auto­nóm­ne vo­zid­lá bu­dú jaz­diť aj po Mar­se
NASA začala spolupracovať so značkou Nissan hneď po tom, čo predstavila nový model svojho samostatne jazdiaceho vozidla. čítať »
 
Moo­rov zá­kon os­lá­vi 50. vý­ro­čie už 19. ap­rí­la
19. apríla oslávime 50. výročie Moorovho zákona. Gordon Moore priniesol teóriu, ktorá päť desaťročí zostala hnacou silou a stále prináša výkonnejšie technológie pre množstvo ľudí pri stále nižších nákladoch. čítať »
 
Goog­le ma­sív­ne in­ves­tu­je do ro­bo­tov, chce ich ov­lá­dať cez cloud
Google tento týždeň v Spojených štátoch získal patent na novú technológiu, ktorá mu umožní prideľovať príkazy tímom robotov cez cloud. čítať »
 
S tým­to ro­bo­tic­kým šéf­ku­chá­rom už viac neos­ta­ne­te hlad­ní
Predstavte si, že sa vrátite z práce domov a na stole vás čaká teplá večera. Vďaka novému vynálezu v podobe domáceho robotického šéfkuchára sa môžu vaše predstavy stať skutočnosťou. čítať »
 
Elek­tros­kej­tbord Bolt: Naj­men­ší a naj­ľah­ší elek­tric­ký dop­rav­ný pros­trie­dok na sve­te
Elektrický skejtbord Bolt je nový dopravný prostriedok, ktorý vás odvezie na požadované miesto rýchlo a bez akejkoľvek námahy. čítať »
 
2 v 1: Auto­mo­bil, kto­rý sa po stla­če­ní tla­čid­la roz­de­lí na dve mo­tor­ky
Mark Wilson z magazínu Fast Company predstavil na tohtoročnej medzinárodnej automobilovej prehliadke v New Yorku unikátny koncept automobilu, ktorý má schopnosť automaticky sa rozdeliť na dve plne funkčné motorky. čítať »
 
Eero: Ko­niec prob­lé­mov s vy­krý­va­ním bie­lych miest pri­po­je­nia na Wi-Fi v do­mác­nos­tiach
Pokryť domácnosť sieťou Wi-Fi môže byť skúškou trpezlivosti a odhodlania. Môžete kúpiť ľubovoľný počet rozširovačov signálu Wi-Fi. čítať »
 
6 naj­ús­peš­nej­ších a naj­zau­jí­ma­vej­ších ro­bo­tic­kých pro­jek­tov na Kic­kstar­te­ri
Na portáli Kickstarter sme sa mohli stretnúť už s mnohými zaujímavými kampaňami. Veľkú časť tvoria práve robotické projekty. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter