Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ro­bo­tic­ké sa­te­li­ty bu­dú na or­bi­te ro­zo­be­rať a re­cyk­lo­vať sta­ré dru­ži­ce
Agentúra DARPA a jej partneri plánujú uviesť na obežnú dráhu Zeme novú generáciu umelých družíc. čítať »
 
Ten­to Ho­ver­board si ro­zu­mie s kaž­dým povr­chom, ale od­fúk­ne vám ga­te
V posledných mesiacoch sme tu mali prvý skutočný prototyp legendárneho hoverboardu. Ak ste náhodou tento projekt nezachytili, išlo o Hendo Hoverboard, ktorý funguje na princípe elektromagnetickej levitácie. čítať »
 
Bit­Torrent chce pre­niesť web do sie­te P2P. Vzni­kol by ne­re­gu­lo­va­ný a ne­vyp­nu­teľ­ný web.
Spoločnosť BitTorrent sa už snažila prerobiť instant messaging a synchronizáciu súborov medzi viacerými zariadeniami pomocou technológie peer-to-peer. čítať »
 
Ved­ci vy­mys­le­li ultra­sen­zi­tív­ne sen­zo­ry. Sú in­špi­ro­va­né pa­vúk­mi.
Ďalšia generácia nositeľných senzorov bude možno inšpirovaná pavúkmi. Prototyp zariadenia, ktorý vymysleli vedci v Južnej Kórei, totiž pripomína lýrovité orgány. čítať »
 
In­te­li­gen­tná zá­suv­ka, kto­rá ne­pot­ra­sie de­ti. Roz­lí­ši zá­str­čku od ľud­ské­ho prs­ta ale­bo klin­ca
Nové zásuvky Brio sú určené rodičom, ktorí sa boja o zdravie svojich detí. Tie totiž často strkajú prsty a iné predmety do zásuvky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter