Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Elon Musk pri­rov­nal bu­do­va­nie ume­lej in­te­li­gen­cie k vy­vo­lá­va­niu dé­mo­na
Zdá sa, že umelá inteligencia je jedna z vecí, ktoré Elonovi Muskovi nedajú spávať. čítať »
 
Poynt pod­po­ru­je všet­ky sta­ré aj no­vé tech­no­ló­gie plat­by vrá­ta­ne NFC, Blue­tooth, QR aj bea­con
Osama Bedier mal v Googli na starosti platobný systém Google Wallet. Teraz predstavil svoj vlastný produkt - platobný terminál Poynt. čítať »
 
Bio­nic­ké oko umož­ní pa­cien­to­vi po 33 ro­koch opäť vi­dieť
Larry Hester (66) zo Severnej Karolíny bol 33 rokov slepý. Trpel totiž dedičným ochorením sietnice retinitis pigmentosa. čítať »
 
Aero­Mo­bil 3.0 – lie­ta­jú­ce su­pe­rau­to zo Slo­ven­ska už lie­ta
Aeromobil je auto, ktoré možno v priebehu niekoľkých minút zmeniť na lietadlo. Jazdí na benzín, zmestí sa na štandardné parkovacie miesto a možno ho použiť v premávke na cestách ako ktorékoľvek iné auto. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter