Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ko­niec kaž­do­den­né­ho na­bí­ja­nia smar­tfó­nov? No­vá tech­no­ló­gia mô­že pri­niesť extrém­ne ús­por­né dis­ple­je
Displej je súčasť, ktorá v smartfóne spotrebuje najviac energie, a je to aj dôvod, prečo treba telefón pripojiť na nabíjačku niekedy aj viackrát denne. čítať »
 
VIP ži­vot­ný št­ýl: Súk­rom­né lie­tad­lá vy­strie­da­jú su­perluxus­né vzdu­cho­lo­de
Vývoj technológií nepozná hraníc. Obrovské jachty či pohyblivé obytné ostrovy sú hudbou budúcnosti. V nasledujúcom prípade to majú nahnuté práve súkromné lietadlá, ktoré majú byť nahradené luxusnými vzducholoďami. čítať »
 
Mo­del X je naj­lac­nej­ší elek­tro­mo­bil od Tes­ly. Vy­brať si mož­no z troch ver­zií
Najbezpečnejšie, najrýchlejšie, najschopnejšie - aj týmito prívlastkami prezentuje automobilka Tesla Motors svoje nové SUV na elektrický pohon. čítať »
 
Dell in­šta­lo­val do no­te­boo­kov ne­bez­peč­né cer­ti­fi­ká­ty
Dell do svojich notebookov predinštaloval koreňové digitálne certifikáty s vlastným podpisom, ktoré útočníkom umožňujú sledovať prístupy k zabezpečeným webovým stránkam. čítať »
 
Ved­ci vy­pes­to­va­li pr­vú ky­ber­ne­tic­kú ru­žu. Do­ká­že viesť elek­tri­nu či me­niť far­bu lis­tov
Vedcom zo švédskej univerzity v Linköpingu sa podarilo vyvinúť prvú elektricky napájanú ružu, plnú analógových a digitálnych obvodov. čítať »
 
Príj­my spo­loč­nos­ti Hewlett-Pac­kard kles­li o 9,5 %
Spoločnosť Hewlett-Packard, ktorá sa v novembri rozdeľuje na dve firmy, zaznamenala v štvrtom kvartáli pokles príjmov. Tie tak klesali už piaty štvrťrok po sebe. čítať »
 
Sys­tém Co­ta za­bez­pe­čí bez­prob­lé­mo­vé na­bí­ja­nie na di­aľ­ku i cez pre­káž­ky
Problémy s bezdrôtovým nabíjaním telefónov sa čoskoro stanú minulosťou. Už žiadne špeciálne podložky, už žiadne dlhé čakanie... čítať »
 
As­tro­nau­ti na ISS za­sa­di­li kve­ty, nes­kôr chce NA­SA do­pes­to­vať aj raj­či­ny
Podľa správy NASA americký astronaut Kjell Lindgren aktivoval na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS semená cínií. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter