Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Fir­ma ABB ot­vo­ri­la v Bra­tis­la­ve ga­lé­riu tech­no­ló­gií vrá­ta­ne ro­bo­tic­ké­ho cen­tra
Technologická spoločnosť ABB, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie, otvorila v stredu na bratislavských Zlatých pieskoch galériu technológií. čítať »
 
Všet­ky no­vé te­le­fó­ny ame­ric­ké­ho T-Mo­bi­lu umož­nia vo­la­nia cez Wi-Fi
Podľa doterajších skúseností amerického mobilného operátora T-Mobile viac ako polovica zákazníkov má vo svojom dome mŕtvy bod, kde nemôžu uskutočňovať volania, prijímať SMS či používať mobilný internet. čítať »
 
Ako vy­ro­biť ob­sah pre vir­tuál­nu reali­tu? Sta­čí ta­ká­to ma­šin­ka za 300-ti­síc do­lá­rov
Oculus, Sony, Google a Samsung sa predháňajú v tom, kto vytvorí dokonalejší systém pre zobrazovanie virtuálnej reality. Na to však najprv potrebujete spravne predpripravený obsah. čítať »
 
Škol­stvo: Ve­dec­ký tím vy­tvo­ril mo­del mik­rok­lí­my Nit­ry
Výskumníci z oblasti fyziky, chémie, environmentalistiky a matematiky vytvorili konkrétny model mikroklímy Nitry. čítať »
 
Blu-ray 4K prí­de až o rok, dis­ky bu­dú mať ka­pa­ci­tu 100 GB
Asociácia Blu-ray (Blu-ray Disc Association) na veľtrhu IFA oznámila, že formát Blu-ray 4K bude uvedený v prvej polovici roka 2015. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter