Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Fi­nan­ční ria­di­te­lia sú čas­to tech­no­lo­gic­ký­mi evan­je­lis­ta­mi
Spoločnosti Oracle a Accenture zorganizovali štúdiu o prínosoch, ktoré môžu moderné technológie priniesť riadeniu firemných financií - ide oprieskum Empowering Modern Finance: The CFO as Technology Evangelist. čítať »
 
Quan­ten­na vy­ví­ja no­vý Wi-Fi čip. Sľu­bu­je 6-ná­sob­ne väč­šiu rých­losť.
Nová generácia Wi-Fi čipov by mala byť 6-násobne rýchlejšia ako aktuálne najvyspelejšie technológie. čítať »
 
Vir­tuix Om­ni vy­jde už v le­te, dopl­ní Ocu­lus Rift o voľ­ný po­hyb
Virtuix Omni Natural Motion Interface, už dlhšie predstavovaný a hlavne zaujímavý simulátor virtuálneho pohybu na virtuálnu realitu, práve dostal svoj dátum vydania. čítať »
 
Goog­le si pa­ten­to­val kon­tak­tné šo­šov­ky so za­bu­do­va­nou ka­me­rou
S čím Google príde po uvedení okuliarov Glass na trh? Najnovší patent naznačuje, že internetový gigant vyvíja kontaktné šošovky. čítať »
 
As­tro­no­mic­ké ob­servat­ór­ium v obý­vač­ke. Ro­bo­tic­ký te­les­kop na bal­kó­ne ov­lá­da­te na di­aľ­ku cez WiFi a tab­let.
Amatérski hvezdári iste vedia, že správne nastaviť teleskop na pozorovanie nejakého objektu nie je jednoduché. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter