Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ro­bot z Le­ga vy­ba­ve­ný ume­lou in­te­li­gen­ciou si­mu­lu­je hlís­tu. Pos­kla­dá­te si ho aj do­ma
Skupina vedcov a programátorov sa rozhodla vytvoriť umelú inteligenciu, ktorá sa bude správať podobne ako hlísta. čítať »
 
Luxus­ná vi­la z 3D tla­čiar­ne. Ro­din­ný dom „vy­tla­čia“ už za 3600 eur pri pro­duk­cii de­sať do­mov za 24 ho­dín
Rozľahlá vila z 3D tlačiarne je lacnejšia ako trojizbový byt v centre Bratislavy. V Číne sprístupnili unikátnu vilu, ktorá vznikla len za pomoci 3D tlačiarne. čítať »
 
App­le vy­uži­je kon­cept Bit­Torren­tu na le­gál­ne P2P zdie­ľa­nie pla­te­né­ho ob­sa­hu
Apple získal patent na technológiu, ktorá umožňuje ľuďom zdieľať hudbu a videá s priateľmi. Namiesto sťahovania súborov z iTunes alebo iného úložiska budú môcť zákazníci získať súbory od priateľov či príbuzných. čítať »
 
Spo­lut­vor­ca Ope­ry pred­sta­vil no­vý pre­hlia­dač Vi­val­di pre gee­kov
Startup Vivaldi Technologies vydal tento týždeň technický náhľad svojho nového prehliadača, určeného pre pokročilých používateľov. čítať »
 
Tech­no­lo­gic­ké ino­vá­cie 2015: Inter­net ve­cí, dro­ny, 3D tlač a na­no­sa­te­li­ty
Rok 2015 má byť rokom, keď sa podniky opäť stanú dominantnými nad spotrebitelmi, pokiaľ ide o zavádzanie a využívanie nových technológií. čítať »
 
Kvan­to­vé bod­ky chcú zá­sad­ne zme­niť zob­ra­zo­va­cie TV tech­no­ló­gie. Ako to fun­gu­je?
Na tohtoročnom veľtrhu CES 2015 by ste iba s ťažkosťami našli televízory, ktoré nevyužívajú technológiu kvantových bodiek. čítať »
 
Vir­tuál­na reali­ta ne­bu­de iba o hrách, prip­rav­te sa na fil­my no­vej ge­ne­rá­cie VR
Facebook kúpil pred časom VR firmu Oculus Rift za 2 miliardy dolárov. Spočiatku nebolo jasné, ako chce sociálna sieť využiť novú technológiu. čítať »
 
Ame­ric­kí po­li­caj­ti ma­jú ruč­ný ra­dar, kto­rým mô­žu sle­do­vať ľu­dí aj cez ste­ny bu­dov
Americké miestne policajné zložky a US marshalli získali nový typ vreckových radarov, ktoré umožňujú policajtov rozpoznať ľudí cez steny. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter