Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Mô­že vás v prá­ci nah­ra­diť ro­bot? Otes­tuj­te sa
Už čoskoro budú môcť väčšinu prác vykonávať inteligentné stroje (umelá inteligencia, inteligentné roboty, počítače schopné spracovať veľké objemy dát). čítať »
 
IBM uká­za­lo uh­lí­ko­vé na­not­ru­bi­ce. Pri­ne­sú prie­lom v tech­no­ló­gii či­pov?
Jeden z adeptov, ktorí by mohli nahradiť kremíkové tranzistory CMOS, sú uhlíkové nanotrubice. Stále však existuje veľa nezodpovedaných otázok týkajúcich sa základných materiálov i konštrukcie. čítať »
 
Sa­mo­lie­čia­ca gu­ma vy­rie­ši prob­lém s de­fek­tmi na pneu­ma­ti­kách
Tímu drážďanských výskumníkov z Leibniz Institut für Polymerforschung v spolupráci s Fínmi z Tampere University of Technology sa podarilo vyvinúť špeciálnu gumu, ktorá sa po prerezaní dokáže sama zaceliť. čítať »
 
Na­hliad­ni­te do hl­bín mo­ra vďa­ka pod­mor­ské­mu dro­nu Tri­dent
Na portáli Kickstarter sa objavila ďalšia revolučná novinka v podobe podmorského dronu, ktorý svojím využitím nadchne nejedného milovníka morského sveta. čítať »
 
Mer­ce­des-Benz otes­to­val na ne­mec­kej di­aľ­ni­ci pr­vý sa­mo­jaz­dia­ci ka­mión
Automobilová spoločnosť Mercedes-Benz uskutočnila v Nemecku na verejnej diaľnici prvý test samojazdiaceho kamiónu. čítať »
 
Fir­ma Elo­na Mus­ka má so­lár­ny pa­nel s re­kor­dnou účin­nos­ťou
Spoločnosť SolarCity oznámila, že zhotovila najefektívnejší strešný solárny panel na svete, ktorého účinnosť presahuje 22 %. čítať »
 
Za­ria­de­nia pre IoT by moh­li zís­ka­vať ener­giu zo vzdu­chu
Vyzerá to tak, že britský vývojár Lord Drayson prišiel s novou technológiou, ktorá by mohla zjednodušiť nabíjanie zariadení v internete vecí. čítať »
 
Do­bot: Uni­ver­zál­ne ro­bo­tic­ké ra­me­no, kto­ré vie ma­ľo­vať, pí­sať, ale aj na­vliecť niť do ih­ly
Vývojári predstavili na portáli Kickstarter ďalší užitočný vynález. Je ním univerzálne robotické rameno s vysokou presnosťou, krokovým motorom a dokonalou pamäťou na opakujúce sa úlohy. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter