Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

UNI po­mô­že ko­mu­ni­ko­vať hlu­cho­ne­mým ľu­ďom. Bu­dú im ro­zu­mieť všet­ci, aj keď ne­poz­na­jú po­sun­ko­vú reč.
Nová technológia využíva tablet Dell Venue 8 Pro, obal s integrovanou kamerou pre pohybové ovládanie Leap Motion a aplikáciu, ktorá rozumie posunkovej reči. čítať »
 
Car­vey: Za­ria­de­nie vy­re­že žia­da­ný ob­jekt z dre­va ale­bo ko­vu pod­ľa je­ho 3D mo­de­lu
Domáci kutili budú mať k dispozícii novú hračku. Volá sa Carvey, má veľkosť mikrovlnnej rúry a funguje podobne ako 3D tlačiareň. čítať »
 
Ver­ná kó­pia váš­ho te­la za 12 se­kúnd? 3D tlač naš­la no­vé up­lat­ne­nie
Výrobca 3D skenerov Artec Group predstavil zariadenie s názvom Shapify Booth, ktoré vie počas dvanástich sekúnd naskenovať celé telo a následne vytlačiť figurínu človeka, ktorá by mala byť jeho vernou kópiou. čítať »
 
Boj­le­ry ma­jú vy­so­kú spot­re­bu. Aquan­ta ju zop­ti­ma­li­zu­je a po­vie vám, koľ­ko sto­jí jed­no spr­cho­va­nie
Aquanta je inteligentný senzor, ktorý pripojíte k bojleru. Cez Wi-Fi komunikuje s internetom, meria teplotu vody a optimalizuje spotrebu energie. čítať »
 
Blues­mart je high-tech ku­for. Od­vá­ži sa, nes­tra­tí sa, ko­mu­ni­ku­je cez smar­tfón a eš­te ho aj do­bi­je
Dnešným trendom sú veci, ktoré majú prívlastok „inteligentný". Preto skupina PhD študentov vymyslela moderný kufor, ktorý ponúka viacero inteligentných funkcií. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter