Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Hig­htech bun­da má 26 vre­ciek. Scho­vá­te si do nej všet­ky va­še elek­tro­nic­ké hrač­ky
Nová bunda Revolution Plus od spoločnosti SCOTTeVEST reaguje na aktuálne trendy. Má 26 vreciek, ktoré sú špeciálne určené konkrétnym zariadeniam. čítať »
 
Čí­ňa­nia pra­cu­jú na nadz­vu­ko­vej po­nor­ke, kto­rá by moh­la do­siah­nuť rých­losť až 5800 km/h
Čína vyvíja ponorku, ktorá bude na rýchly pohyb pod vodou využívať technológiu superkavitácie. Ide o obalenie telesa vzduchovou bublinou, vďaka čomu sa potom môže pohybovať oveľa vyššou rýchlosťou v kvapaline. čítať »
 
60 GHz tech­no­ló­gia zrý­chľu­je pre­nos dát cez WiFi až 5× na 4,6 Gb/s a do­ká­že ju aj udr­žať
Samsung vyvíja vlastnú 60 GHz wi-fi technológiu, ktorá umožní prenos dát rýchlosťou až 4,6 Gb, resp. 575 MB za sekundu, teda päťnásobok aktuálnej maximálnej rýchlosti. čítať »
 
NA­SA vy­ví­ja anti­ko­líz­ny sof­tvér pre stí­hač­ky. Mož­no sa dos­ta­ne aj do áut.
Letectvo USA (United States Air Force - USAF) oznámilo, že začalo vybavovať flotilu svojich stíhačiek F-16 systémom vyvinutým NASA, ktorý môže zachrániť stovky životov a miliardy dolárov tým, že zabráni havárii lietadla v dôsledku chyby pilota. čítať »
 
Sam­sung vy­vi­nul 60 GHz tech­no­ló­giu Wi-Fi s päť­ná­sob­nou rých­los­ťou
Pokiaľ ide o technológiu Wi-Fi, hovorí sa pri nej o dvoch rýchlostiach - teoretickej a reálne dosahovanej. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter