Displej iPadu pod mikroskopom

Najväčším ťahákom najnovšieho iPadu je nepochybne jeho displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov. Pri pohľade voľným okom na takýto hustý 9,7-palcový displej si len ťažko môže človek všimnúť jednotlivé pixely, nieto si ich ešte aj detailne prezrieť. Práve preto to Lukas Mathis, ktorý píše blog IgnoreTheCode.net, skúsil pomocou mikroskopu. Kvalita obrázkov síce nie je najlepšia, keďže ide o lacný mikroskop, ale na porovnanie jednotlivých rozdielov v displejoch rôznych zariadení postačuje. Všetky obrázky sú mikroskopom zväčšené približne 80-krát.

iPad2.jpg

iPad3.jpg

Takto vyzerá napríklad displej najnovšieho smartfónu od Apple iPhone 4S, ktorý má veľkosť 3,5 palca a rozlíšenie 960 x 640 pixelov. Hustota pixelov je teda ešte vyššia ako v prípade najnovšieho iPadu.

iPhone4S.jpg

Na blogu si možno pozrieť zväčšené displeje mnohých ďalších zariadení - Google Nexus One, Kindle Fire či Nintendo 3DS.

Zdroj: mashable.com

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Boeing si dal pa­ten­to­vať ne­vi­di­teľ­ný štít chrá­nia­ci pred tla­ko­vou vl­nou po vý­bu­chu
Spoločnosť Boeing je známa výrobou komerčných lietadiel, no podieľa sa aj na výrobe rakiet, satelitov, vojenských technológií a prieskume vesmíru. čítať »
 
Zbo­hom, GPS? DAR­PA prip­ra­vu­je al­ter­na­tív­nu tech­no­ló­giu na sle­do­va­nie po­lo­hy
Keďže navigácia GPS môže byť v určitých situáciách nespoľahlivá, americká vláda sa snaží vyvinúť spoľahlivejšiu technológiu na sledovanie polohy v reálnom čase. čítať »
 
Vo Švaj­čiarsku pra­cu­jú na ap­li­ká­cii umož­ňu­jú­cej 3D ske­no­va­nie bež­ným mo­bi­lom
Na výstave CeBIT bol predstavený projekt technickej vysokej školy ETH z Zürichu, ktorý umožňuje vytvoriť 3D model objektu bez potreby profesionálneho skenera. čítať »
 
Auto sle­du­je znač­ky. No­vý Ford S-Max vás do­nú­ti dodr­žia­vať ob­me­dzenia rých­los­ti
Aj tomu najpozornejšiemu vodičovi sa môže stať, že dostane pokutu za prekročenie povolenej rýchlosti. Automobilka Ford sa rozhodla, že bude predchádzať nehodám a šetriť peniaze vodiča. čítať »
 
Ro­bo­tic­ké mrav­ce Bio­ni­cANTs fun­gu­jú tak­mer rov­na­ko ako tie sku­toč­né
Po bionických klokanoch, pohyblivých sloních chobotoch, falošných tučniakoch prišli na rad umelé mravce. Nemeckej spoločnosti Festo sa podarilo vyvinúť robotických mravcov BionicANTs. čítať »
 
Fa­ce­book chce ší­riť inter­net po­mo­cou so­lár­nych dro­nov s roz­pä­tím krí­del ako Boeing 767
Spoločnosť Facebook predstavila počas F8 Developer Conference v San Franciscu prvé fotografie svojho prototypu bezpilotného lietadla Aquila. čítať »
 
Vi­deo: In­tel Real Sen­se umož­ňu­je me­rať vzdia­le­nos­ti na ob­ráz­koch
Jednou z možností technológie Intel Real Sense v tablete Dell Venue 8 7000 je zmerať rozmery a vzdialenosti objektov na fotografiách. čítať »
 
No­vý dron s hyb­rid­ným po­ho­nom má do­let 160 km a vý­drž 2,5 ho­di­ny
Spoločnosť Top Flight Technologies, výrobca viacrotorových bezpilotných lietadiel, oznámila, že vyvinula dron s hybridnými benzínovo-elektrickým pohonom. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter