Téma:

WWW hacking a obrana / 7. časť

Databázový server MS SQL (Microsoft SQL) je populárny vďaka jeho rozsiahlym možnostiam a kvalitnej podpore. No ako to už býva, flexibilita softvéru a robustnosť prinášajú aj viac možností pre útočníka.


01.12.2015 / Autor: Ján Chovanec
 
Mapy a lokalizácia
Telefóny aj niektoré tablety platformy Android disponujú obvodmi na príjem signálu GPS z družíc, takže po spojení s mapovými službami nie je problém vytvárať aplikácie, ktoré budú údaje o polohe využívať.
01.12.2015 / Autor: Ľuboslav Lacko
 
Linux a bezpečnosť

Ambíciou tohto článku je uviesť základné princípy udržania akceptovateľnej úrovne zabezpečenia OS Linux. Táto téma si jednoznačne zaslúži niekoľko samostatných častí, resp. bez problémov by mohla byť náplňou kompletného seriálu.


01.12.2015 / Autor: Marek Sopko
 
Intel Galileo – zbernica Arduino na Pentiu

 Klasické dosky Arduino Uno, Leonardo či Arduino Ethernet majú veľa výhod, sú lacné, sú k dispozícii jednoduché nástroje zadarmo, ale ich výkon či kapacita pamäte nemusia byť na váš účel použitia dostatočné, preto predstavíme možnosti dosky Intel Galileo Gen 2, momentálne najvýkonnejšej dosky so zbernicou Arduino.


01.12.2015 / Autor: Ľuboslav Lacko
 
Pripojenie a práca s LCD displejom
V predošlej časti sme uviedli, že k Arduinu najjednoduchšie môžeme pripojiť už hotový LCD shield, na ktorom sa okrem displeja nachádza aj šesť tlačidiel. Tí, ktorí tento shield nemajú, ale majú displej, môžu ho pripojiť priamo pomocou vodičov alebo pomocou prepojovacieho poľa.
01.12.2015 / Autor: Miroslav Oravec
 
Bezpečnostný „sonar“, ktorý dokáže „začuť“ kybernetický útok
Technológie spoločnosti OpenDNS, ktorá sa nedávno stala súčasťou Cisco, umožnili vyvinúť úplne nový spôsob detekcie kybernetického útoku.
01.12.2015 / Autor: Redakcia
 
Publikujeme aplikáciu do obchodu Windows

Kľúčový moment životného cyklu aplikácie je jej publikovanie do aplikačného obchodu. Je to vyvrcholenie snahy vývojára alebo tímu tvorcov. Aby sme vás čo najviac motivovali na tvorbu vlastných aplikácií, zaradili sme túto tému medzi úvodné diely seriálu.


01.12.2015 / Autor: Ľuboslav Lacko
 
Abstraktné triedy

 


01.12.2015 / Autor: Marek Sopko
 
Všeliek pre vašu firmu? Kvalitné dáta
Práca s nekvalitnými dátami predpovedá jediné - nekvalitné výsledky. Firmy s nepresnými informáciami chybne prognózujú svoj vývoj, zbytočne zvyšujú náklady, spomaľujú rozhodovanie a v neposlednom rade riskujú dobré vzťahy so zákazníkmi, partnermi aj dodávateľmi.
01.12.2015 / Autor: Redakcia PC REVUE
 
Internet vecí s Raspberry Pi 2
Výber vývojovej dosky pre náš seriál, ktorý vám pomôže vstúpiť do prepojeného sveta internetu vecí a realizovať svoje hobby zámery, bol jednoznačný.
01.12.2015 / Autor: Ľuboslav Lacko
 
  staršie »
 

Najživšie diskusie

Windows 10 spravil na Steame masívny skok (1 prís­pev­kov)
gregor1985: Mám na mojom http://semilton.sk/computers/notebooks/notebooks/dell-inspiron-7737-i7-4510u-8gb-hdd-1tb-strieborn/ , Windows 8 pracoval lepšie ako...
 
Apple predstavil nový Magic Keyboard, Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2 (3 prís­pev­kov)
kathryntp18: Latin ladyboys http://asianladyboy.erolove.in/?post.amina shemail sex clip ebony shemaled shemails.com shemaleporn shemail sex
 
HummingBoard-Gate – minipočítač pre IoT so 150 modulmi len za 50 dolárov (14 prís­pev­kov)
clarissalw2: My gay pictures http://blackgay.net.erolove.in/?profile.giovanni gay tshirts mitch hewer gay meet gay men gay statistics gay personal ads
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter